W niedzielę, 14 lutego, w hali przy ul. Sulechowskiej rozpoczynają się tygodniowe zmagania najzdolniejszych polskich tenisistów.

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 w tym roku organizowane są z pompą – z uwagi na jubileusz 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego, który został założony w lipcu 1921 r. w Poznaniu. Z tej okazji przygotowano specjalną wystawę. Organizatorzy głębiej sięgnęli też do kieszeni. Uzdolnieni młodzi tenisiści powalczą o rekordową pulę nagród.

Zwycięzcy rywalizacji singlowej zainkasują roczne stypendia na kwotę w sumie 24 tys. zł. Działacze liczą, że poziom sportowy będzie równie wysoki. Niestety, mistrzostwa ze względu na obostrzenia będą zamknięte dla publiczności. W grze pojedynczej zostaną rozlosowane drabinki na 32 uczestników w turnieju głównym i w eliminacjach, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, a w grze podwójnej na 16 par.

W stawce mistrzostw znaleźli się także młodzi Lubuszanie: Filip Bojko i Dominika Podhajecka. Mistrzostwa potrwają do przyszłej niedzieli, 21 lutego.

(mk)ŁZ