fot. facebook Kozzi Film Festiwal

Ruszył Kozzi Film Festiwal – zobaczymy kino gangsterskie!

Projekcje filmów w bibliotece Norwida i rektoracie uniwersytetu, spotkania z aktorami i krytykami filmowymi oraz spektakle – to program Kozzi Film Festiwal. Wydarzenie jest poświęcone w tym roku trzem wybitnym postaciom polskiego kina: Maciejowi Kozłowskiemu, Kalinie Jędrusik i Bogumiłowi Kobieli. Rozpoczyna się już dziś.

Zaproszonych gości przedstawił Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida. Jak zawsze, będą to artyści z górnej półki.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest aktor Marian Opania, od 40 lat pracujący w teatrze Ateneum w Warszawie – mówił A.Buck. –  A wśród innych gości – Mikołaj Grabowski, aktor, wybitny reżyser, dyrektor Teatru Starego, brat Andrzeja Grabowskiego. Zbigniew Zamachowski – aktor, teraz profesor Akademii Teatralnej. Tradycyjnie przybywa aktor Lech Dyblik.

Pokazy filmów będą podzielone na różne cykle tematyczne. W trakcie jednego z nich, „Kozzi Gangsta Film”, głos zabiorą prawnicy.

Dla mnie jest to ogromna radość, że udało mi się połączyć dwie pasje – pracę i miłość do X Muzy – mówi mec. Anna Wojniusz, prezeska stow. Kozzi Film Festiwal”. – Kozzi Film Festiwal to także wydarzenia dla dzieci. W namiocie Cafe Film przy filharmonii najmłodsi obejrzą teatr w pudełku – kamishibai, teatrzyk pacynkowy i wezmą udział w warsztatach plastycznych. Festiwal Filmu, Teatru i Książki potrwa do niedzieli, 13 września. Miejscem festiwalowych wydarzeń, oprócz Zielonej Góry, będą też Żary i Wiechlice.

 Kozzi Film Festiwal to także wydarzenia dla dzieci. W namiocie Cafe Film przy filharmonii najmłodsi obejrzą teatr w pudełku – kamishibai, teatrzyk pacynkowy i wezmą udział w warsztatach plastycznych. Festiwal Filmu, Teatru i Książki potrwa do niedzieli, 13 września. Miejscem festiwalowych wydarzeń, oprócz Zielonej Góry, będą też Żary i Wiechlice.

Materiały organizatorzy
Materiały organizatorzy
(Aleksandra Pietruszewska)-WZielonej.pl