Nie wiesz do jakiego pojemnika wyrzucić szklany pilnik do paznokci? A może masz problem z pustym opakowaniem po lakierze do paznokci? Od dzisiaj koniec z zastanawianiem się! Zakład Gospodarki Komunalnej uruchomił wyszukiwarkę odpadów.

Na razie w bazie jest 285 odpadów. Różnych. Od tych typowych i oczywistych po te niespotykane. Od plastikowych butelek czy kartonów po żwirek dla kota, zdjęcie rentgenowskie i pieluchę bambusową – Nasza wyszukiwarka rozwieje wątpliwości związane z segregacją odpadów – informuje Krzysztof Sikora, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Jeżeli pojawi się chwila zawahania i nie będą Państwo wiedzieć gdzie np. wyrzucić buteleczkę po lakierze do paznokci to proszę wejść na naszą stronę internetową www.zgk.net.pl i tam w zakładce Wyszukiwarka odpadów znajdą Państwo odpowiedź – dodaje.

ZGK zachęca także do współtworzenia bazy – Jeżeli nie będzie w wyszukiwarce danego odpadu, to proszę do nas napisać. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje – przekazuje K. Sikora.

am - WZG