W dniu dzisiejszym (23.07), Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn, spotkał się z Prezydentem Miasta Zielona Góra Januszem Kubickim. Spotkanie samorządowców dotyczyło m. in. problemu dzików w mieście, podziału środków unijnych po roku 2020 i idei Trójmiasta.

– Jeżeli Zielona Góra, Nowa Sól i Sulechów będą się rozwijały, to całe województwo będzie się miało o wiele lepiej – zaznaczył Prezydent Kubicki. Stanisław Tomczyszyn podkreślał, że popiera starania Prezydenta ale nie zapomina o mniejszych gminach i miasteczkach. Samorządowcy podkreślali także znaczenie dobrej współpracy i komunikacji.

Samorząd nie powinien być areną politycznych sporów, ale areną porozumienia i wspólnego dążenia do poprawy warunków życia mieszkańców województwa lubuskiego. – Przed laty startowałem do wyborów z hasłem „Samorząd. Tu zaczyna się Polska”. I to nasza mała, lubuska ojczyzna i jej mieszkańcy są dla mnie najważniejsi. Podobne spojrzenie na samorząd prezentuje Prezydent Kubicki, co wróży bardzo dobrą współpracę – zaznaczył Wicemarszałek Tomczyszyn.

ad - WZG