AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia pod okiem duetu trenerskiego Robert Sokal – Robert Bitner.

Pierwsze zajęcia miały aspekt głównie poznawczy, wszak spora część graczy to nowe twarze.

Najważniejsze, że w końcu się rozpoczęło – mówi Robert Sokal, trener AZS UZ. – Młodzi zawodnicy są bardzo fajnie nastawieni do pracy. Do gry już się rwą, ale musimy podejść do tego z głową. Myślę, że to jakoś poukładamy i będzie dobrze.

Jednym z nowych zawodników jest przyjmujący Wiktor Polak. Do Zielonej Góry przywędrował z Łodzi.

-Jestem tuż po karierze młodzieżowej, teraz kariera seniorska i zobaczymy co przyniesie sezon – mówi Wiktor Polak, nowy zawodnik AZS UZ. – Klub poszukiwał nowych zawodników, odpowiedziałem na ogłoszenie, rozmawiałem z trenerem i uznałem, że to dobre miejsce, aby rozwijać się w przyszłości.

Trwają jeszcze poszukiwania rozgrywającego. Przymierzany do tej roli Łukasz Walawender, który miał być liderem zielonogórzan najprawdopodobniej zagra w pierwszoligowym klubie.

-Nie wiemy, kto za niego będzie, sprawa jest rozpatrywana – mówi z kolei Robert Bitner, grający II trener AZS UZ. – Niewiele więcej mogę powiedzieć. Mamy mniej więcej dogadanego rozgrywającego, ale to jeszcze nie jest pewny temat.

Treningi będą się odbywać dwa razy dziennie. W kolejny weekend planowane jest pierwsze sparingowe granie, zaś tydzień później zostanie rozegrany Turniej Winobraniowy. Start drugoligowych rozgrywek za miesiąc.

(MK)-WZielonej.pl