Ruszyły zapisy na rajd rowerowy, który odbędzie się w niedzielę (20.08) w Świdnicy. Rajd wystartuje o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego w Świdnicy. Zbiórka uczestników wydarzenia o 9.00. Trasa liczy ok. 9 kilometrów, a metę zaplanowano tradycyjnie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo rowerzystów zadbają policja, Straż Miejska i grupa pilotów.

Rajd zaplanowano w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, jego organizatorami są Urząd Miejski w Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”. Zapisy potrwają do wtorku, 15 września. Aby sprawdzić się w sportowej rywalizacji na dwóch kółkach, trzeba wypełnić formularz dostępny na stronie: : https://forms.gle/2R9NN3EXzJM3s7Zm6

Warto się pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona, w trasę wyruszą trzy grupy do 250 osób (w odstępach czasowych). Uwaga, każdy uczestnik przed startem otrzyma maseczkę, którą zgodnie z obowiązującymi przepisami jest zobowiązany nosić podczas imprezy.

Rajd ma za zadanie promować i popularyzować wśród mieszkańców Świdnicy jazdę na rowerze i zdrowy styl życia.

Organizatorzy zapraszają też na ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci i stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica” na terenie ŚOSiR, w godz. 11.00-13.00.

(rk)-WZG