Repertuar Filharmonii Zielonogórskiej w tym sezonie możemy usłyszeć w mediach społecznościowych. Transmisje koncertów odbywają się między innymi w weekendy. Jest to wymuszone sytuacją epidemiczną, która uniemożliwia melomanom wizytę w filharmonii. Koncerty online mają jednak swoją pozytywną stronę – liczba widzów, którzy oglądają transmisję, wielokrotnie przewyższa liczbę osób, które mogłyby zmieścić się w sali.

Jutro o 19:00 filharmonia zaprasza na koncert z cyklu „Mistrzowie polskiej wiolinistyki”. W planach są także występy świąteczne i sylwestrowe.

Wszystkich państwa zapraszamy w wieczór wigilijny, 24 grudnia o godzinie 21:00. Specjalnie dla wszystkich – nadzwyczajny koncert kolędowy. Koncert sylwestrowy – oczywiście w sylwestra, o godzinie 19:00Czesław Grabowski, dyrektor Filharmonii Zielonogórskiej. 

Jak w praktyce wyglądają teraz próby i występy muzyków?

Po pierwsze, próbujemy właściwie z połową orkiestry. Czyli na estradzie są ludzie, którzy się zmieszczą. Przede wszystkim zachowujemy odległości dwumetrowe. Druga sprawa – wszystkie instrumenty smyczkowe próbują w maseczkach. Dopuszczone są do gry instrumenty dęte. Wiadomo, że tutaj o maseczkach nie ma mowy, ale muzycy, którzy grają na tych instrumentach, są odgrodzeni od reszty – Czesław Grabowski.

Koncerty są bezpłatne, jednak filharmonia zachęca do zakupu „cegiełek”. Jest to forma finansowego wsparcia instytucji.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index