Zbliża się CORNO – Brass Music Festival. To wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne w doskonałym wykonaniu, kursy mistrzowskie indywidualne i grupowe dla przyszłych muzyków, zajęcia uczące zdrowej postawy w graniu na instrumencie, wykłady i targi instrumentów. Festiwal potrwa od 15 do 17 października.

Jak czytamy na stronie organizatorów festiwalu CORNO skupia wokół siebie międzynarodową kadrę wykładowców, światowej sławy muzyków oraz specjalistów w zakresie pielęgnowania zdrowia w zawodzie muzyka. Aktywizuje nie tylko lokalną społeczność, ale także rozbudza sympatię i promuje piękne miasto Zieloną Górę. Na koncerty renomowanych gwiazd przyjeżdżają melomani z całej Polski. Uczestnicy warsztatów przyjeżdżają do Zielonej Góry z całego świata.

Organizatorami festiwalu są wywodzący się z Zielonej Góry waltorniści Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, którzy rozwijali swoje umiejętności na wielu międzynarodowych kursach i warsztatach. Obecnie obaj grają w najlepszych orkiestrach,  w różnorodnych zespołach, są gośćmi festiwali muzycznych, uczą.  W swoim rodzinnym mieście postanowili zrealizować to, o czym od dawna marzyli – wielkie święto instrumentów blaszanych.

Organizację festiwalu zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Zielona Góra.

Szczegółowy program i informacje o festiwalu na stronie corno.pl

>>> PROGRAM <<<

Obraz może zawierać: niebo, chmura i tekst

dg - WZG