To stały punkt Winobrania, nie mogło go więc zabraknąć i w tym roku. Bezpiecznie, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pojedziemy WinoBusami na winnice! Autokary zawiozą nas do miejskich i podmiejskich winnic, zapuszczą się też w dalsze rejony. Wycieczki są okazją, by posłuchać o urokach, ale i trudach pracy winiarza. Można poznać różne gatunki winnych krzewów i… popróbować trunków, które z nich powstają.

WinoBusy będą odjeżdżać z parkingu dla autokarów (przy Filharmonii Zielonogórskiej). Bilety w przedsprzedaży po 45 zł na stronie www. lubuskielove.pl; od 5 do 13 września w Biurze Podróży MEGA TOURS, ul Żeromskiego 8 (deptak) w godz. 10.00-17.00. Bilety w dniu wyjazdu po 50 zł, sprzedaż w punkcie odjazdu WinoBusów (przy FZ) w godz. 10.30-17.00. Wszystkie autokary będą dezynfekowane, należy pamiętać o zasłonięciu ust i nosa. Przed wejściem do autokaru będzie sprawdzana temperatura. Osoby z temperaturą powyżej 37,2 nie będą wpuszczane na pokład.

fot. archiwum winnicy Łukasz

Dni i godziny odjazdów WinoBusów:

* sobota, 5 września

– 11.00 do winnic: Hiki w Byczu, Łukasz w Wityniu, Saganum w Żaganiu

– 14.00 do winnic: Cantina w Mozowie, Ingrid w Łazie, Miłosz w Zaborze

– 16.30 do winnic: Żelazny w Łazie, Pod Wieżą w Trzebulach, Saganum w Żaganiu

* niedziela, 6 września

– 11.00 do winnic: Hiki w Byczu, Ingrid w Łazie, Łukasz w Wityniu

– 14.00 do winnic: Hiki w Byczu, Miłosz w Łazie, Ingrid w Łazie

– 16.30 do winnicy Cantina w Mozowie

– 17.00 do winnic: Pod Wieżą w Trzebulach, Pod Lubuskim Słońcem w Łaskach

* poniedziałek, 7 września

  • – 14.00 do winnicy Cantina w Mozowie
  • – 17.00 do winnicy Saganum w Żaganiu
  • * środa, 9 września

– 14.00 do winnicy Hiki w Byczu

– 17.00 do winnicy Żelazny w Łazie

* piątek, 11 września

– 11.00 do winnic: Bachusowe Pole w Zaborze, Pod Wieżą w Trzebulach,

– 14.00 do winnic: Julia w Starym Kisielinie, Miłosz w Łazie

– 16.30 do winnic: Łukasz w Wityniu, Żelazny w Łazie

  • * sobota, 12 września

– 11.00 do winnic: Bachusowe Pole w Zaborze, Pod Wieżą w Trzebulach, Pod Lubuskim Słońcem w Łaskach

– 14.00 do winnic: Cantina w Mozowie, Miłosz w Łazie, Ingrid w Łazie

– 16.45 do winnic: Łukasz w Wityniu, Pod Lubuskim Słońcem w Łaskach

– 17.00 do winnicy Żelazny w Łazie

* niedziela, 13 września

– 11.00 do winnicy Julia w Starym Kisielinie

– 13.30 do winnicy Hiki w Byczu

– 17.00 do winnicy Saganum w Żaganiu

Tu znajdziesz winiarzy

Miasteczko Winiarskie – raj dla miłośników boskiego trunku – co roku rozlokowuje się na Starym Rynku, w okolicy ratusza. W stylowych  drewnianych domkach, przez całe Winobranie od 10.00 będą prezentować się winnice: Bachusowe Pole (Wilkanów), Cantina (Mozów k. Sulechowa), Folwark Pszczew (Pszczew), Equus (Zabór), Gostchorze (Krosno Odrz.), Hiki (Bycz k. Bytomia Odrz.), Ingrid (Łaz), Jakubów (Jakubów), Julia (Zielona Góra-Stary Kisielin), Katarzyna (Grodzisk Wlkp.), Kinga (Stara Wieś k. Nowej Soli), Krucza (Buchałów), Łukasz (Wityń), Marcus (Sterków k. Nowogrodu Bobrz.), Miłosz (Łaz), Mozów (Mozów k. Sulechowa), Na Leśnej Polanie (Proczki k. Zaboru), Od Nowa (Krosno Odrz.), Pałac Wiechlice (Wiechlice), Pasieka Dziki Miód (Dargomyśl), Pod Lubuskim Słońcem (Łaski k. Przełaz), Pod Wieżą (Trzebule), Saganum (Żagań), Saint Vincent (Borów Wielki), Senator (Niedoradz), Stara Winna Góra (Górzykowo), Świętej Jadwigi (Świdnica), Trojan (Zabór), U Romana (Łężyca-Zielona Góra), Vae Soli (Łaz), W Ogrodzie (Górzykowo), Żelazny (Łaz) oraz Restauracja Palmiarnia.

Aby umilić gościom wizyty w Miasteczku Winiarskim, przygotowano otwarty dla wszystkich „(Nie)winny Ogródek”, w którym codziennie od 16.00 do 20.00 usłyszymy muzykę zielonogórskich DJ-ów.

(dsp)