Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w organizacji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. W tym roku wszystkie licytacje odbędą się na Allegro. Do wygrania będą między innymi złote serduszko WOŚP wylicytowane przez Pałac w Wiechlicach, lot szybowcem w Przylepie i gadżety od zielonogórskich żużlowców i koszykarzy.

Filip Gryko, szef zielonogórskiego sztabu WOŚP mówi, że pomimo trudności, nie zabraknie ciekawych aukcji. – Każdy znajdzie coś dla siebie – przekonuje. – Koronawirus pokrzyżował nam szyki, nie możemy licytować na żywo. Zapraszam jednak gorąco wszystkich do odwiedzenia Allegro. Fantów przybywa.

Najcenniejszy fant w tegorocznych licytacjach to złote serduszko WOŚP wylicytowane w 2000 roku przez Pałac w Wiechlicach. Po wielu latach znowu trafi pod młotek. – Super sprawa, że Pałac w Wiechlicach postanowił przekazać nam serduszko – mówi Mariusz Rosik z zielonogórskiego sztabu WOŚP. – Aukcja rozpocznie się dzisiaj o godz. 19.00 i zakończy w niedzielę, również o 19.00. W dniu finału będziemy przypominać i namawiać do licytacji, a od razu po zakończeniu aukcji podamy zwycięzcę.

Obraz może zawierać: tekst „AS าด 2000 1 WIELKA ORKIESTRA SWIĄTECZNEJ TECZNEJ POMOCY”
fot. Igor Skrzyczewski Sztab WOŚP ZG

Co roku sporym wzięciem cieszą się klubowe gadżety żużlowców i Falubazu. Tym razem do kolekcji można zdobyć Złoty plastron Falubazu, udział w zimowym treningu na hali z podopiecznymi Piotra Żyto, piłkę i koszulkę z podpisami Enea Zastal BC, mistrzów Polski z 2020 roku.

>>> Zielonogórskie aukcje znajdziemy tutaj <<<

Rękawice Makowskiego i gadżety od Gessler

Tomasz Maku Makowski, wielokrotny mistrz świata K1 i Muay Thau przekazał rękawice ze swoim autografem.

Na aukcjach znajdziemy koszulki finałów WOŚP, vouchery do gry w squasha, zestawy od zielonogórskiej kawiarni Magdy Gessler, piękny kalendarz 2021 Parku Książecego Zatonie.

Fanty przynoszą mieszkańcy. Wśród nich są m.in. książki, obrazy, koszulki, albumy, płyty CD z nagraniami z poprzednich edycji festiwalu Woodstock. Anonimowy zielonogórzanin podarował klasery ze znaczkami z lat 1956-2005. To naprawdę robi wrażenie! Klasery sporo ważą. Pan, który prosił o anonimowość, włożył w to wiele serca.

Licytacje trwają jeszcze 14 dni po finale. W zeszłym roku z licytacji udało się zebrać ok. 25 tys. złotych.

>>> Zielonogórskie aukcje znajdziemy tutaj <<<

Obraz może zawierać: 1 osoba
fot. Igor Skrzyczewski Sztab WOŚP ZG

Licytacja w Starym Kisielinie

Podczas przejazdu WOŚP-owego TIRa będzie można wziąć udział w licytacjach. – W Starym Kisielinie do wylicytowania będzie wycieczka po zielonogórskich lasach z leśniczym, czyli ze mną – śmieje się M. Rosik. – To licytacja dla szkół. Zwycięską klasę zaproszę na ognisko, kiełbaski, poopowiadam ciekawostki o lesie. Nie ma kwoty minimalnej, zacząć możemy nawet od złotówki!

>>> Zielonogórskie aukcje znajdziemy tutaj <<<

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi
fot. Igor Skrzyczewski Sztab WOŚP ZG

Przylep licytuje lot szybowcem!

Sporo będzie działo się w Przylepie. Mieszkańcy zwrócili się z prośbą do Klaudii Baranowskiej, radnej Dzielnicy Nowe Miasto, aby zorganizowała orkiestrową akcję. Radna bez namysłu zakasała rękawy i to musi się udać!

– Po raz pierwszy w historii na Allegro wystawimy swoje fanty na licytację. Podarowali nam je nie tylko przylepianie, ale i nasi wierni przyjaciele – mówi K. Baranowska. – Największa atrakcja do wygrania to lot zapoznawczy szybowcem z Aeroklubem Ziemi Lubuskiej. Mamy też słynną tablicę z błędnie napisaną nazwą ulicy Piłsudskiego, pyszną bezę, którą przygotuje nasz przyjaciel i bezprzewodowe głośniki.

To jeszcze nie wszystko. Przylep wystawia też na sprzedaż kosz wiosennych kwiatów, zestawy roślin od szkółki z Przylepu, elegancki taborecik, książki Katarzyny Nosowskiej, kryminały, udział w warsztatach rolkarskich. Przedmiotów jest na razie 17, ale przybywa ich z dnia na dzień. K. Baranowska ma dla sympatyków WOŚP jest jedną niespodziankę. Będzie można wylicytować ciasto, które radna sama upiecze i jak mówi ze śmiechem szykuje się nie lada wyzwanie kulinarne – Sernik i jabłeczniki to nie moja bajka, ale czego się nie robi dla WOŚP – śmieje się. – Książkę kucharską mam, to może coś tam wyjdzie.

Dzielnica Przylep uruchomi dwie skarbonki: elektroniczną i tradycyjną papierową. Z tą ostatnią po domach z zachowaniem wszelkich środków ostrożności w dzień finału będzie jeździć pani Klaudia z mężem Dominikiem i ekipą.

Na facebookowej grupie Przylep – nasze miejsce na Ziemi pojawi się harmonogram przejazdu orkiestrowego samochodu ze skarbonką (konkretne ulice i godzin). Z kolei orkiestrowy TIR zajedzie do sołectwa Przylep o 13.00. Transmisja w Radiu Index.

Obraz może zawierać: ludzie uprawiający sporty
fot. Igor Skrzyczewski Sztab WOŚP ZG

>>> Zielonogórskie aukcje znajdziemy tutaj <<<

Niektóre zielonogórskie licytacje potrwają do połowy lutego! Zielonogórski Sztab WOŚP codziennie dokłada nowe fanty! Jak przekazać przedmiot Zielonogórskiemu Sztabowi? Przeczytasz w tym artykule:

Jak przekazać przedmiot na licytację WOŚP w Zielonej Górze?

(rk)-WZG