Gala MFC16 Makowski Fighting Championship III Memoriał Dawida Mory, 05.10.2019, Hala CRS w Zielonej Górze.

Marcin Bodnar już w pierwszej rundzie załatwił sprawę mistrzowskiego pasa MFC w wadze ciężkiej. Pojedynek wieczoru zawodnik Fight Clubu Zielona Góra zakończył ciosem na piszczel, który spowodował kontuzję Alena Kapetanovicia, a tym samym koniec walki.

W sumie kibice w hali CRS zobaczyli cztery pojedynki o mistrzowskie, wszystkie kończyły się zwycięstwami miejscowych zawodników. Dla Bodnara to pierwszy tytuł mistrza MFC. Walka wieczoru odbyła się w formule K1.

Byłem bardzo spokojny, byłem nastawiony na pięć rund. Dużo myślałem w ringu, a on podszedł trochę lekceważąco, bo miał bardzo nisko ręce. Miałem na to plan. Dzisiaj ja jestem lepszy.Marcin Bodnar, Fight Club Zielona Góra
Przez TKO w 3 rundzie wygrał także Sławomir Przypis. Jednogłośnie na punkty swoje pojedynki wygrywali Przemysław Kacieja (nad zdjęciu, Boksing Zielona Góra) oraz Kacper Frątczak (ASW Knockout Zielona Góra). Pierwszy sięgnął po pas Zawodowego Mistrza Polski Polskiego Związku Kickboksingu, a drugi po tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski PZKB.
W końcu się udało zdobyć jakiś pas! Zawsze daję z siebie wszystko i bardzo się cieszę, że mam w końcu jakąś nagrodę materialną. Powieszę sobie w pokoju i będę miał co wspominać. Rywal to twardy zawodnik, idealny na przetarcie przed mistrzostwami świata, gdzie będą sami twardzi zawodnicy.Kacper Frątczak, ASW Knockout Zielona Góra
Kartę główną otworzyła Emilia Czerwińska, która na punkty pokonała Czeszkę Terezę Dvořákovą. Przed nią, a także innymi zielonogórskimi zawodnikami teraz udział w mistrzostwach świata w kickboksingu, które za dwa tygodnie rozpoczną się w Sarajewie.
fot. DariuszBiczyński.pl – fotografika kreatywna                                                (MK)
« 2 z 3 »