W miniony weekend pod patronatem prezydenta miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego ruszyło Lubuskie Lato Teatralne. Przed nami dwa miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z występami aktorów w plenerze. Na spektakle i warsztaty teatralne dla dzieci zapraszają ośrodek wypoczynkowy Temar w Dąbiu oraz Plac Teatralny w Zielonej Górze. Nie pójdziesz do teatru ale teatr przyjdzie do Ciebie!

Bardzo licznie zgromadzona publiczność na rozpoczęcie Lubuskiego Lata Teatralnego obejrzała recital Ojej Kobieta oraz spektakl Księżniczka na opak odwrócona. W otoczeniu lasu, jeziora, na piaszczystej plaży zielonogórzanie, lubuszanie oraz wypoczywający na ośrodku mieszkańcy z różnych części Polski doskonale się bawili jednocześnie odpoczywając. Uczestniczy podkreślają, że nie spodziewali się aż takich emocji.

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, na zewnątrz
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego
– Przyjechałam z drugiego końca Polski tu odpocząć i przy okazji uczestniczę w niezwykłym wydarzeniu. Jestem pod wielkim wrażeniem – podkreśliła Pani Elżbieta.
 – Nie trzeba jechać na Mazury! Tu w okolicach Zielonej Góry macie piękne jeziora, lasy i ten pomysł, z teatrem na żywo to rewelacja –  mówił Pan Piotr z Lubina.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, tańczy, na scenie, stoi, buty i w budynku
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego
Doskonałym pomysłem i udogodnieniem okazał się także specjalnie podstawiony autobus, który dowozi mieszkańców Zielonej Góry do Dąbia i z powrotem. Skorzystało z niego bardzo dużo osób.
– Dopisały humory i przede wszystkim pogoda. Jesteśmy bardzo zadowoleni i już nie możemy doczekać się kolejnych spotkać z Państwem. Poza kulturą i sztuką na żywo można wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenia Warto jest Pomagać. Muszę przyznać, że uczestnicy LLT chętnie wrzucają do puszek  – powiedział Grzegorz Hryniewicz jeden z organizatorów.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, niebo, na zewnątrz i przyroda
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego
Program – Dąbie – Plaża:
Przed nami kolejne spektakle, na które już dziś serdecznie zapraszamy. W piątek 3 lipca o godz. 21.00 “Ławeczka”, w sobotę 4 lipca także o godz. 21.00 “Stworzenia sceniczne”.
“Ławeczka”… czyli mężczyzna z przeszłością i kobieta po przejściach. To słodko-gorzka opowieść o kobiecie i mężczyźnie, o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów. Spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego.

 

Obraz może zawierać: 1 osoba, dziecko i na zewnątrz
fot. Lubuska Akademia Fotografii wg Dariusza Biczyńskiego
“Stworzenia sceniczne” – spektakl w w reżyserii Roberta Czechowskiego. “Stworzeniami scenicznymi” nazywano aktorki w XVII wiecznym Londynie, gdzie kobiety po raz pierwszy uzyskiwały pozwolenie grania na scenie razem z mężczyznami. Sztuka April de Angelis jest historią o czterech aktorkach okresu Restauracji Angielskiej, która staje się okazją do pokazania teatru jako miejsca odwiecznej walki o pozycję i godność.

 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Bilety w sprzedaży, do nabycia za pośrednictwem serwisu internetowego Abilet.pl, w kasach Lubuskiego Teatru oraz w recepcji Kompleksu Wypoczynkowego Dąbie.
Szczegóły na stronie https://www.facebook.com/lubuskielatoteatralne/

 

Kochani 🙂 To były cudowne chwile w TEMAR – Kompleks Wypoczynkowy w Dąbiu gdzie wystąpił Lubuski Teatr podczas…

Opublikowany przez Warto Jest Pomagać Poniedziałek, 29 czerwca 2020

dg - WZG