– 2019 rok z całą pewnością w historii miasta zapisze się jako ten, w którym udało się oddać do użytku ogromne inwestycje mające wpływ na komfort życia mieszkańców – mówi prezydent Zielonej Góry – Janusz Kubicki.

Mowa przede wszystkim o inwestycjach infrastrukturalnych i drogowych, ale także proekologicznych i rewitalizacyjnych. Sztandarową inwestycją była budowa i oddanie do użytku Centrum Przesiadkowego, połączona z generalnym remontem sieci dróg w tym rejonie. Zobaczcie jak to miejsce wyglądało jeszcze przecież stosunkowo niedawno.

Dzięki realizacji tego zadania, nie tylko mamy do dyspozycji nowy obiekt komunikacyjny, ale także drogę, będącą istotnym fragmentem tak zwanej Trasy Aglomeracyjnej.

W ścisłym centrum miasta powstał kolejny reprezentacyjny plac, który zastąpił zrujnowaną i zdegradowaną okolice. Plac teatralny, połączony z remontem Placu Matejki, to miejsce gdzie nie tylko można usiąść i odpocząć z dala od ulicznego zgiełku. W sezonie letnim będzie to idealne miejsce na plenerowe koncerty i spektakle.

Fot. Budowa Placu Teatralnego

W ciągu tego roku oddano do użytku również kolejne kilometry dróg rowerowych, tworzących spójną sieć łączącą ze sobą odległe rejony miasta. Dzięki temu po niemal całym mieście możemy bezpiecznie i w doskonałych warunkach poruszać się rowerem, co w połączeniu z elektrycznym taborem MZK, daje świetną alternatywę do przemieszczania się, a jednocześnie jest zdrowe i ekologiczne.

Miliony złotych zainwestowano również w rewitalizację zabytkowych obiektów w mieście. Począwszy od kolejnych, sukcesywnych remontów kamienic w centrum poprzez odrestaurowanie całych zabytkowych kompleksów jak na przykład Pałac w Kisielinie wraz zabytkowym parkiem. Przez cały czas trwa również rewitalizacja jednej z pereł architektonicznych Zielonej Góry jaką są ruiny pałacu i zabytkowe ogrody w Zatoniu.

Nadal również rozwija się strefa aktywności gospodarczej w Kisielinie, gdzie wyrastają kolejne inwestycje, a co za tym idzie powstają kolejne miejsca pracy w tym laboratoria badawcze wysokich technologii.

Fot. Tomasz Czyżniewski. Siedziba Ekoenergetyki w Nowym Kisielinie

To tylko wybrane, ale też najbardziej spektakularne inwestycje oddane do użytku w mijającym roku. Ich pełna lista jest oczywiście dużo dłuższa. Co najważniejsze w kolejce stoją następne, które wystartują już w 2020 roku.