Pierwsza fotografia. Jakaś brukowana ulica i domy, z których żaden nie przetrwał do dzisiaj. A to przecież Zielona Góra niespełna 60 lat temu. Fotografia nr 2. Budowa jakiegoś wieżowca. Druga połowa lat 60. Stawianie tego budynku rozpoczęto w 1965 r. – pisze Tomasz Czyżniewski.

 

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaTak sobie myślę, że część z tych zdjęć trudno byłoby rozpoznać bez podpowiedzi. Pierwsza fotografia. Jakaś brukowana ulica i domy, z których żaden nie przetrwał do dzisiaj. A to przecież Zielona Góra niespełna 60 lat temu. 

Mała korekta, na zdjęciu jest malutki kawałek domu, który stoi do dzisiaj – w lewym górnym rogu.

Fotografia nr 2. Budowa jakiegoś wieżowca. Druga połowa lat 60. Stawianie tego budynku rozpoczęto w 1965 r. Miał być gotowy dwa lata później. Terminu nie udało się dotrzymać. Był gotowy w czerwcu 1969 r. taki lekki poślizg.

To gmach Ruchu i Klubu Międzynarodowej Prasy i Książki widoczny w pełnej krasie na zdjęciu nr 3. . Po latach Klub MPiK zmieni się w empik. Dzisiaj po empikowskim sklepie z książkami i prasą nie ma już śladu. Jak bardzo zmieniła się ul. Bohaterów Westerplatte ( na pierwszym zdjęciu widziana od strony pl. Bohaterów)
Bardzo lubię ten zestaw zdjęć.

#DawnaZielonaGóra #empik #BohaterówWesterplatte

Fot. Bronisław Bugiel

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację.
W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

facebook Tomasz Czyżniewski