Dzisiaj kolejna fotka z tego rejonu Starego Rynku. Fotograf cofnął się kilkadziesiąt metrów. Widać początek szyldu sklepu Krystynka – pisze Tomasz Czyżniewski.

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaDwa dni temu pokazałem zdjęcie Starego Rynku z połowy lat 60. Nie ma jeszcze sklepu mięsnego Żubr (powstał w 1969 r.) za to wypatrzyłem szyld innego sklepu: Gosposia. Rozgorzała dyskusja, czy Gosposia nie była bliżej PDT (dzisiaj Złoty Dom). Obok Krystynki. To dolne zdjęcie.

Dzisiaj kolejna fotka z tego rejonu Starego Rynku. Fotograf cofnął się kilkadziesiąt metrów. Widać początek szyldu sklepu Krystynka. Za nim widać kolejny sklep, tym razem spożywczy – Andrzej (neon nad markizą). Dalej jest zakład fotograficzny, który przetrwał do dzisiaj. Na rogu z ul. Kościelna sklep 1001 drobiazgów. Dzisiaj w tym miejscu jest restauracja. Lubię to miejsce 

#DawnaZielonaGóra # Stary Rynek

Fot. Czesław Łuniewicz – zbiory AP w ZG
I zbiory prywatne

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

 

facebook Tomasz Czyżniewski