Dzisiaj takie obrazki już się nie spotyka – pisze Tomasz Czyżniewski i pokazuje zdjęcie wózka z makulaturą na zielonogórskiej ulicy.

Dzisiaj takie obrazki już się nie spotyka. Czasami jeszcze widać gdzieś jakiegoś złomiarza ciągnącego na wózku starą pralkę, ale z pojazdem pełnym makulatury chyba już nikogo nie spotkamy. To zdjęcie zrobiono jednak ćwierć wieku temu. Połowa lat 80. Właściciel wózka prawdopodobnie jedzie do skupu makulatury przy ul. Dąbrowskiego. Kiedyś znajdował się tam taki skup (obok dawnego urzędu gminy, dzisiaj jeden z budynków urzędu miasta).

Jesteśmy na ul. Kupieckiej (wówczas Świerczewskiego), tuż przed skrzyżowaniem z ul. Bohaterów Westerplatte. Jeszcze nie ma tu deptaka. Co ciekawe pojazdy mogą pojechać jedynie prosto w dół Kupieckiej lub skręcić w prawo. Nie mogą skręcić w lewo, w kierunku biblioteki. 

To rozwiązanie mnie zdziwiło. Okazuje się, ze pamięć jest zawodna. Inna sprawa, ze wówczas wszędzie chodziłem z przysłowiowego buta i organizacja ruchu niezbyt mnie interesowała

#DawnaZielonaGóra #Kupiecka

Fot. Bronisław Bugiel
Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

Obrazki z Zielonej GóryDzisiaj takie obrazki już się nie spotyka. Czasami jeszcze widać gdzieś jakiegoś złomiarza c…

Opublikowany przez Tomasza Czyżniewskiego Poniedziałek, 21 września 2020

Tomasz Czyżniewski
codziennie nowe opowieści i zdjęcia
Fb.com/czyzniewski.tomasz