Na obrazku pokazuje tylko troszkę śniegu. Widok z dawnej Gwardii Ludowej, dzisiaj Wyszyńskiego na budowane wieżowce przy Węgierskiej i Budziszyńskiej. Mam nadzieję, że pomożecie mi opisać, które są które, czyli przy jakiej ulicy stoją – pisze Tomasz Czyżniewski.

Zdjęcie profilowe Tomasza Czyżniewskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaPatrz! Spadł śnieg. Samochód przysypany. Może coś zrób o zimie – usłyszałem w domu, ale co to za zima? Jednak rozkaz pani od patelni trzeba wykonać! To zabrałem się za poszukiwania śniegu.

Na sankach się nie pojeździ, zasp powstrzymujących samochody też nie ma… To na obrazku pokazuje tylko troszkę śniegu. Widok z dawnej Gwardii Ludowej (dzisiaj Wyszyńskiego) na budowane wieżowce przy Węgierskiej i Budziszyńskiej. Mam nadzieję, że pomożecie mi opisać, które są które, czyli przy jakiej ulicy stoją.

Na dokładkę zdjęcie sytuacyjne – śmietniki same zjechały po śniegu czy też ktoś nie był w stanie przepchać je dalej? Przyczyna nieznana, ale efekt widoczny – stoją na środku ulicy.

Strajk? Blokada? Wandale? Żartownisie? A może tuż obok, za kadrem, czeka śmieciarka? Nie wiem…

#DawnaZielonaGóra #Węgierska #Budziszyńska

Fot. Czesław Łuniewicz – zbiory Archiwum Państwowe w ZG

Przypominam, że w moich tekstach o dawnej Zielonej Górze, wykorzystuję również Wasze wspomnienia. Dopisanie uwag i wspomnień traktuję jako zgodę na publikację. W ten sposób razem możemy ciekawiej opowiadać o naszym mieście.

facebook Tomasz Czyżniewski