Caritas diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej po raz szósty prowadzi przed świętami Bożego Narodzenia akcję „Torba Charytatywna Caritas”. Po raz kolejny do tej szlachetnej akcji niesienie pomocy najuboższym przyłączył się Urząd Miasta Zielona Góra. Prezydent Janusz Kubicki podarował 5 toreb z artykułami spożywczymi, które trafią do najbardziej potrzebujących.

W ramach tej akcji Caritas dystrybuuje i zbiera z powrotem „torby pełne miłosierdzia”, które wypełnione zostają produktami przez ludzi dobrej woli. Torby-paczki trafiają do ubogich, seniorów, osób bezdomnych, samotnych oraz niepełnosprawnych. W roku 2019 udało się zebrać ponad 700 paczek!

Prezydent Miasta Zielona Góra Janusz Kubicki wraz z dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Zielona Góra Wioletą Haręźlak spotkali się dziś z dyrektorem Caritasu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, księdzem Stanisławem Podfigórnym. Podczas spotkania na ręce księdza przekazanych zostało 5 paczek z artykułami spożywczymi dla rodzin, które wsparcia potrzebują najbardziej.

– Po raz kolejny bierzemy udział w tej akcji. Caritas trafia z pomocą do najbardziej potrzebujących szybko i skutecznie. Gratuluję świetnego pomysłu i dziękuję za możliwość przyłączenia się do tej cennej inicjatywy – powiedział prezydent Janusz Kubicki.

– Dziękujemy władzom naszego miasta za ten szlachetny gest. Po raz kolejny możemy na Was liczyć – powiedział dyrektor Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ks. Stanisław Podfigórny.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją, okulary i w budynku
fot. Igor Skrzyczewski UM
dg - wzg