Dzisiaj (14.04) zielonogórski salon Toyoty podarował Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze kilkaset przyłbic i maseczek ochronnych. To jeszcze nie wszystko. Toyota w razie potrzeby udostępni również swoje auta ratownikom medycznym.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

Kilkaset sztuk przyłbic i maseczek do siedziby pogotowia ratunkowego przy ul. Chrobrego, przywieźli Jarosław Śliwa i Tomasz Zawadzki z salonu toyota. Jak tłumaczył J. Śliwa, salon włączył się do akcji pomocy medykom w walce z koronawirusem. –  Chcemy dołożyć cegiełkę do akcji pn. „Pomóż medykom”. Udostępnimy również ratownikom medycznym swoje samochody, żeby mieli jak dojeżdżać do pracy – mówi.

Salon Toyoty z Zielonej Góry przekazał zielonogórskiemu pogotowiu kilkaset przyłbic

W poniedziałek, 14 kwietnia, zielonogórski salon Toyoty przekazał pogotowiu ratunkowemu kilkaset przyłbic oraz maseczek ochronnych. Salon toyoty udostępnił również swoje auta ratownikom medycznym.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Wtorek, 14 kwietnia 2020

I jak się okazuje, taki samochód już się przydał. Jednemu z ratowników medycznych zepsuło się auto. Teraz przesiądzie się do toyoty yaris. – Maski, które dostaliśmy, będziemy zakładać pacjentom, żeby chronić nasz personel – wyjaśnia Robert Górski, lekarz pogotowia. – Przyłbice będą używane przez personel pogotowia w codziennych obowiązkach. Może się też tak zdarzyć, że któremuś z ratowników zepsuje się samochód, a teraz jest ograniczony dostęp do warsztatów samochodowych. Toyota zobowiązała się, że w razie potrzeby udostępni samochód zastępczy. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc

fot. Piotr Jędzura ŁZ