Poniedziałkowy poranek (10.08) na długo pozostanie w pamięci mieszkańców kamienicy przy ul. Chrobrego. I nie będą to niestety dobre wspomnienia. W tragicznym pożarze zginęła jedna osoba, druga walczy o życie. Przyczyną zdarzenia był prawdopodobnie niedopałek papierosa.

O tragedii na swoim Facebooku poinformował prezydent Janusz Kubicki. –  Spaliło się mieszkanie przy ul. Chrobrego. Zginęła jedna osoba. Druga walczy o życie, 8 osób zostało poszkodowanych. Wszystkimi ludźmi zajął się urząd miasta. Powiadomiliśmy już Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, żeby udzieliły wsparcia poszkodowanym – napisał prezydent. –  Przyczyną zdarzenia prawdopodobnie była nieostrożność z papierosem.

Waldemar Michałowski, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego potwierdza te informacje i dodaje, że miasto sprawdza teraz jak można pomóc pogorzelcom.

Na miejsce zdarzenia w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy przy Chrobrego, dotarło pięć wozów zielonogórskich strażaków. Rozpoczęła się walka z ogniem, w akcji liczyła się każda minuta

– W pożarze zginęła jedna kobieta – mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze. – Męża ofiary strażacy wyciągnęli z płonącej kamienicy. Niestety jest nieprzytomny, w ciężkim stanie. W szpitalu mężczyznę podłączono do respiratora. Aż 8 osób zostało delikatnie poszkodowanych. Wszystkich ewakuowano z kamienicy.

Przyczynę tragedii ustalają zielonogórscy policjanci.

(rk)-WZG