Zielonogórski Ośrodek Kultury przypomina o konkursie fotograficznym z okazji walentynek. Do wygrania są cztery nagrody powiązane z kulturą w naszym mieście. O tym – więcej w audycji „Trochę kultury, proszę!”.

Konkurs polega na tym, by nadesłać zdjęcie, które zaprezentuje, do czego poczuliśmy miłość w ostatnim czasie, jaką pasję w sobie odkryliśmy. Pierwsze prace już docierają.

Są niesamowite zdjęcia, niesamowite nowe pasje. Te zdjęcia cały czas spływają – czas jest do 7 lutego. Musimy powiedzieć o nagrodach – to koncert Przemka Szczotko tylko dla dwojga, kolejna to sesja zdjęciowa w Starym Kisielinie. W Centrum Przyrodniczym – kolacja z elementami kuchni molekularnej, ale żeby finalnie tę kolację otrzymać, trzeba przejść quest przygotowany przez specjalistów z Centrum Przyrodniczego. I jeszcze ostatnia nagroda – pokaz dla dwojga w planetarium – Marta Blonkowska, Zielonogórski Ośrodek Kultury.

ZOK podsumował też konkurs „WyGRAJ to!”. Jako ostatnia wystąpiła grupa Young Electric Band. W czerwcu na profilu społecznościowym ośrodka pojawią się filmy z koncertów wszystkich uczestników konkursu. Rozpocznie się też głosowanie na najlepszego artystę. Zwycięzca będzie miał szansę zagrać na tegorocznym Winobraniu.

Aleksandra Pietruszewska - Radio Index