Dzisiaj (18.12) przewodniczący trzech klubów działających w lubuskim sejmiku: PSL, Bezpartyjni Samorządowcy i Samorządowe Lubuskie podpisało porozumienie programowe. Wspólnie uznali, że zgoda buduje. Chcą działać merytorycznie, a nie uprawiać partyjne wojenki.

Kluby będą współpracować przy pracach nad budżetem województwa lubuskiego i Wieloletnią Prognozą Finansową, podejmować wspólne inicjatywy uchwałodawcze w sejmiku, przygotowywać stanowiska i apele poświęcone najważniejszym sprawom regionu.

 >>> TRANSMISJA VIDEO TUTAJ <<<

– To bardzo dobra wiadomość, szczególnie przed Świętami Bożego Narodzenia, kiedy wszyscy potrzebujemy dobrych informacji – mówiła Wioleta Haręźlak – przewodnicząca klubu Samorządowe Lubuskie. Z klubami PSL i Bezpartyjnymi długo rozmawialiśmy o priorytetach dla województwa lubuskiego, nie tylko jeżeli chodzi o budżet i uznaliśmy, że łączą nas wspólne cele. Jesteśmy w nich jednomyślni i chcemy ze sobą współpracować – przekonywała. – Apelujemy do pozostałych klubów w sejmiku, które myślą tak samo jak my o przystąpienie do działania i współpracy.

Brak opisu.
fot. wzg

W. Hareźlak wtórował Zbigniew Kołodziej, przewodniczący klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. – Jest mi miło, że się spotykamy w takich okolicznościach. Porozumienie daje nam mandat dla nas radnych, abyśmy w większym stopniu mogli wpływać na decyzje o województwie lubuskim – podkreślał. – My szukamy porozumienia.

Z porozumienia trzech klubów zadowolony jest Łukasz Mejza, przewodniczący klubu Bezpartyjnych. Jego zdaniem mieszkańcy województwa lubuskiego zasługują na prezent świąteczny. – Zdecydowaliśmy, że będziemy współpracować dla dobra lubuskiego – mówił Ł. Mejza. – Zjednoczyliśmy się wokół wspólnych celów i od teraz idziemy wspólną drogą. To województwo potrzebuje przede wszystkim rozwoju, dialogu i nowej jakości. Dziękuję wszystkim radnym z tych trzech klubów za udział w  rozmowach, negocjacjach i za podjęcie tej ważnej decyzji, że idziemy razem.

Brak opisu.
fot. wzg

Mirosław Glaz, wiceprzewodniczący lubuskiego PSL dziękował W. Hareźlak i Łukaszowi Mejzie za podjęcie rozmów na temat współpracy.

– Naszym zdaniem, nie może być tak, że dobre pomysły są niezrealizowane, dlatego znaleźliśmy pole do współpracy – przekonywał M. Glaz. –  W poniedziałek (21.12) jest sesja budżetowa i ustaliliśmy, że budżet zostanie poparty, oczywiście z  uwagami. Uznaliśmy, że wcześniej za mało rozmawiano, a my jesteśmy w stanie i chcemy rozmawiać z każdym. Myślę, że dzisiejsze porozumienie jest początkiem czegoś dobrego!

(dg)-WZG