Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Na ulicy Energetyków już puszczono ruch. W lutym powinny zakończyć się roboty przy budowie chodników obok jezdni.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg z Kożuchowa. Remont kosztuje 1 mln 67 tys. zł. Przypomnijmy. Miasto przebudowało skrzyżowanie Energetyków i Elektronowej. Po zmianach łatwiej będzie skręcić do centrum handlowego. Ulicę Energetyków poszerzono o dodatkowe pasy ruchu. Na skrzyżowaniu Energetyków i Elektronowej wydzielono lewoskręt w ulicę Elektronową. Wykonano kanalizację deszczową. Na jezdni położono nowy asfalt. Pomiędzy zjazdem do Tesco (market zamknięty, działa galeria) wydzielono dodatkowy trzeci pas włączania do ruchu z marketu przy ul. Energetyków i wyłączania z ruchu z ul. Energetyków w Batorego. Wydłużono nową ścieżkę rowerową, która prowadzi od krzyżówki ulic Zjednoczenia i Energetyków do zjazdu na osiedle za zamkniętym marketem Tesco.

Nową nawierzchnię zyskała jezdnia w obrębie skrzyżowania z ulicą Elektronową. Zamontowano nowe wpusty uliczne.

Trwa jeszcze budowa chodników przy ulicy Energetyków. – Jeżeli pogoda nie pokrzyżuje nam planów, inwestycja będzie gotowa jeszcze w lutym – zapowiada Marcin Kwapiszewski, kierownik z firmy Bud-Dróg.

Brak opisu.
fot. Rafał Krzymiński ŁZ
(rk)-WZG