Ostrzegamy przed smsami od oszustów. Zielonogórzanka, która kliknęła na link w takim smsie straciła w ten sposób ponad 7000 złotych ze swojego konta. Zawsze sprawdzajcie Państwo czy wiadomość jest prawdziwa, nigdy nie wchodźcie na podejrzane linki w smsach czy mailach.

Nie brakuje tygodnia, by oszuści, chcący wyłudzić pieniądze nie wpadli na nową metodę tego, jak wyciągnąć od kogoś gotówkę lub oszczędności. Fałszywe konkursy, których celem jest zebranie danych, zachęcanie do wysyłania SMS-ów premium czy maile, których celem jest wejście w posiadania haseł do konta bankowego właściciela – to tylko kilka z przykładów. Zawsze musicie być Państwo ostrożni jeśli ktoś pyta o dane bankowe czy prosi o wasze pieniądze.

Oszuści, którzy okradli zielonogórzankę wysłali do niej sms z informacją o drobnej niedopłacie faktury – dla „ułatwienia” w smsie był link pod którym można szybko płatność uregulować. Oczywiście było to przekierowanie do fałszywej strony, której zadaniem było wyłudzenie danych do logowania do konta bankowego. Oszuści przy ich pomocy natychmiast zalogowali się na konto pokrzywdzonej i ukradli z niego ponad 7000 zł.

 

Przestrzegamy:

– nie otwierajcie Państwo maili od nieznanych osób, czy instytucji;

– nie otwierajcie załączników w podejrzanych mailach;

– nigdy nie otwierajcie podejrzanych stron z załączonych linków do wiadomości malowych czy sms;

– zawsze sprawdzajcie Państwo numer z którego wysłano wiadomość i nieznany wam adres mailowy;

– nie oddzwaniajcie również na nieznane numery – to może być również próba wyłudzenia pieniędzy jako należności za połączenie.

materiały KMP Zielona Góra