Mieszkańcy sołectwa Jeleniów doczekali się zagospodarowania terenu przy świetlicy. Będzie można zadbać o kondycję w siłowni pod chmurką, i spędzić czas z rodziną i sąsiadami przy ruszcie! Inwestycję zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego.

fot. Renata Woźniak

Nowoczesne Centrum Rekreacyjno-Kulturalne w Jeleniowie otwarto wiosną ubiegłego roku. Było to możliwe dzięki pieniądzom pochodzącym z tzw. bonusu ministerialnego za zgodne połączenie miasta z gminą. Do pełni szczęścia brakowało jeszcze doprowadzenia do porządku terenu wokół budynku. Udało się! W ramach zadania ułożono polbruk z podmurówką pod wiatę i pod stoły biesiadne.

fot. Renata Woźniak

Mieszkańcy skorzystają z urządzeń siłowni plenerowej: wyciągu górnego i motyla klasycznego, drabinki i sprzętu do podciągania nóg. Zamontowano stoły i ławy piknikowe. Nie zabraknie grilla, jego ściany wzniesiono z szarych granitowych kostek. Obok kamienna przybudówka tworzy półkę do przygotowywania potraw.

fot. Renata Woźniak

Palenisko tworzy płyta betonowa ułożona na siatce zbrojeniowej. Zrobiono w nim kilka niewielkich otworów, które zwiększają przepływ powietrza i sprawiają, że ogień lepiej się pali. Ruszt ze stali nierdzewnej zawieszony na bolcach można umieszczać niżej lub wyżej nad ogniem.

fot. Renata Woźniak

– W salach spotkań w świetlicy zainstalowano dwa klimatyzatory, każdy ma po 7 kW – wyjaśnia Monika Krajewska, zastępca dyrektora Departamentu Inwestycji Miejskich w magistracie.

fot. Renata Woźniak

Mieszkańcy mogą być dumni ze swojej świetlicy. Przy jej budowie zastosowano ekologiczne rozwiązania, są tu m.in. panele fotowoltaiczne, powierzchniowa pompa ciepła, rekuperator. W budynku znajduje się sala konferencyjno-bankietowa, która pomieści 50 osób. Mobilna ścianka składana sprawia, że dużą salę można podzielić na dwie mniejsze.

(rk)-WZG