Jakub Osyczka, Mateusz Tonder oraz Damian Pawliczak w sezonie 2020 będą reprezentować barwy drugoligowego OK Bedmet Kolajrza Opole. Pierwszy z nich został wypożyczony, natomiast dwóch pozostałych będzie startować na zasadzie gościa.

Drugoligowe rozgrywki wystartują w piątek 31 lipca. Wystartuje w nich sześć zespołów z Poznania, Opole, Krosna, Rawicza, Rzeszowa oraz niemieckiego Wittstock. Sezon będzie składał się tylko z rundy zasadniczej. Każda z drużyn odjedzie dziesięć spotkań. W tym roku organizatorzy rozgrywek nie przewidzieli fazy finałowej, czyli play-offów.

Start drugoligowych rozgrywek to bardzo dobra informacja dla trójki naszych juniorów. Zimą zielonogórski klub podpisał umowę o współpracy z opolskim Kolejarzem. Na jej mocy Jakub Osyczka został wypożyczony do drugoligowej drużyny, natomiast Mateusz Tonder i Damian Pawliczak będą w niej startować jako goście. Z wymienionej trójki jedynie Mateusz Tonder miał w tym okazję pojawić się na torze. Damian oraz Jakub do tej pory jeździli na treningach i z niecierpliwością czekają na pierwsze zawody.

Dodajmy, że w sierpniu rozpocznie się także cyklu Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który w tym sezonie będzie składać się z czterech rund oraz zawodów finałowych.

materiały: falubaz.com