Kilkanaście tysięcy koron już czeka. Do tego słodkości dla najmłodszych i ich opiekunów. Już w poniedziałek, w Święto Trzech Króli, ulicami Zielonej Góry po raz kolejny przejdzie okolicznościowy orszak.

Poprzednie odsłony Orszaku Trzech Króli pokazały, że zielonogórzanie potrafią się wspólnie bawić i świętować. Scenariusz tego wydarzenia liczy dobrych kilkanaście stron. Głównym reżyserem widowiska jest od tego roku Janusz Młyński. Orszak tradycyjnie rozpocznie się od spotkania na Placu Bohaterów, następnie o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela odbędzie się uroczysta msza święta.

Po zakończeniu nabożeństwa, wierni z królewską świtą wyruszą pod zielonogórski ratusz. Po drodze czeka ich kilka przystanków, przy których odegrane zostaną kolejne fragmenty widowiska. Podobnie jak w latach poprzednich wielką atrakcją orszaku będą wielbłądy.

Dodajmy, że organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” – Mecenat Złotego Serca, którego prezeską jest miejska radna – Eleonorą Szymkowiak.