Lubuski Teatr zaprasza w sobotę (8.08) o godz. 13.00 na pierwszy spacer z cyklu Zielone Szlaki. Warto odkryć Zieloną Górę na nowo!

    Wycieczkę szlakiem dawnych ogrodów poprowadzi dr Bartłomiej Gruszka, regionalista i archeolog. Zbiórkę uczestników spaceru zaplanowano w Parku Piastowskim naprzeciw I LO przy ul. Kilińskiego. Trasa będzie liczyć ok. 5 kilometrów. Powrót z miejsca zakończenia wycieczki do punktu startowego wyniesie ok. 2 kilometrów.

Park Piastowski i ulica Botaniczna były kiedyś peryferiami. Przed drugą wojną światową – Wzgórza Zielonej Góry porastały uprawy winorośli, a na horyzoncie miasta górowały kominy fabryk. W tym czasie pojawiła się koncepcja miasta-ogrodu, którą ówcześni urbaniści, rozumieli jako harmonijne współistnienie cywilizacji z naturą. Organizatorzy przyznają, że podróż szlakiem dawnych ogrodów jest niekompletna, to nie lada wyzwanie. Skupią się na południowych rejonach Zielonej Góry, przydomowych ogrodach i restauracjach, których nieodłącznym elementem były botaniki i zieleńce. Wiele z tych miejsc ma obecnie zupełnie inny charakter, po większości został tylko ślad.

Organizatorzy proszę o zaopatrzenie się w maseczki na twarz, zachowanie dystansu społecznego, zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Trzeba zabrać je ze sobą i przekazać organizatorowi przed spacerem. Będzie też możliwość wypełnienia oświadczenia na miejscu.
Regulamin i oświadczenie o stanie zdrowia znajdziemy tu: http://teatr.zgora.pl/project/zielone-szlaki-odkrywaj-miasto-z-lubuskim-teatrem2/

Cykl spacerów Zielone Szlaki. Odkrywaj miasto z Lubuskim Teatrem to część projektu Naturalnie teatr dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i budżetu województwa lubuskiego.

(rk)-WZG