Wymyślono ją w czasach wielkiego kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Była wtedy doskonałym narzędziem do oderwania się od szarej rzeczywistości i przeniesienia się w świat marzeń. Pełen przepychu, pieniędzy i szybkich karier dających fortunę. Od jutra, będzie mieć swoją zielonogórską wersję.

Gra Monopoly, bo o niej mowa, to jedna z tych planszówek, które znają ludzie na wszystkich kontynentach. W Polsce doczekała się wielu wersji na przestrzeni lat. Teraz przyszedł czas na miejską odsłonę jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Monopoly Zielona Góra już jutro oficjalnie zadebiutuje w naszym mieście.

Przygotowania do tej premiery trwały kilka miesięcy. W tym czasie zielonogórzanie mogli między innymi zdecydować w głosowaniu, które pole na planszy gry będzie najbardziej reprezentacyjne dla miasta. Wygrała Palmiarnia, tuż za nią uplasował się CRS i pomnik Bachusa. To właśnie będą najdroższe pola w zielonogórskiej edycji gry.

 

W sobotę o godzinie 12.00 na Uniwersytecie Zielonogórskim, konkretnie w budynku wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii przy ulicy prof. Szafrana, odbędzie się oficjalna premiera gry. Zaproszeni są wszyscy. – To będzie wydarzenie dla osób w każdym wieku. Jeśli znajdzie się ktoś, kto jakimś cudem nigdy nie grał w Monopoly, przeszkolimy go ekspresowo. Co więcej, będzie mógł na własne oczy zobaczyć jak to się robi, bo na specjalnej wielkiej planszy, odbędą się pokazowe rozgrywki. Jednym z graczy, a właściwie pionków, będzie prezydent Janusz Kubicki – mówi Romek Awiński z Let`s Event, współorganizator wydarzenia.

Dodajmy, że zielonogórska edycja gry Monopoly wydana będzie w nakładzie 4000 egzemplarzy. Od jutra będzie też w pełni dostępna w sprzedaży.

Więcej na temat jutrzejszego wydarzenia, oraz samej gry dowiecie się z audycji Radia Index.

Rozmowa na 96fm – 08.11.2019

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Piątek, 8 listopada 2019