W czwartkowy wieczór w zielonogórskim kinie Cinema City odbyła się premiera kinowa filmu “Polska Toskania”. Film to podróż w przestrzeni i czasie przez lubuski winiarski region. Sprawdź gdzie i od kiedy można obejrzeć film!

fot. Igor Skrzyczewski UM

Na premierze w kinie obecni byli winiarze, których z chwilę oglądaliśmy na srebrnym ekranie. Zaproszono wszystkich związanych z produkcją filmu, władze miasta, przedstawiciele urzędu marszłakowskiego, osoby związane z kulturą winiarską w naszym mieście i regionie oraz sponsorów.

fot. Igor Skrzyczewski UM

To trzeci już film, którego pomysłodawcą i producentem jest „Gazeta Lubuska”. Po typowo historycznych „Wydarzeniach Zielonogórskich” i „Kresach” przyszła pora na współczesność, ale czy tylko? To także film o przeszłości, ale i o przyszłości i wierze. Michał Szymanowicz, tak mówi o pracy nad tym filmem:  „Generalnie mam z tym problem. Zwykle gdy odkrywam miejsca naprawdę piękne, takie, które aż zapierają dech w piersiach, mam wielką ochotę zachować je tylko dla siebie i ludzi mi najbliższych. Tutaj mam konflikt motywów, gdyż robiąc ten film, namawiam ludzi, aby w Lubuskie przyjeżdżali i niektóre z tych moich miejsc im podpowiadam. Jestem tym regionem absolutnie zachwycony i to coraz bardziej’.

Polska Toskania to trzeci film produkowany przez Gazetę Lubuską na tak dużą skalę. Wcześniej były “Wydarzenia Zielonogórskie 1960” i “Kresy”.
fot. Igor Skrzyczewski UM
Film powstał we współpracy z Partnerami Strategicznymi: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego Lubuskie oraz Miasto Zielona Góra / Official account
Partnerami filmu są: ZIEL-BRUKFAST Chemia Budowlana i Ciech Vitrosilicon.
Cały film do zobaczenia również u nas, udostępniony za pośrednictwem platformy Vimeo. Natomiast więcej informacji o winiarstwie, zabytkach i atrakcjach turystycznych naszego regionu znajdziecie na www.polskatoskania.pl. Życzymy miłego oglądania!