Dobra wiadomość dla zielonogórzan, którzy lubią kino i zakupy. Focus Mall otworzył nowy parking na 410 aut. Z uwagi na pandemię koronawirusa nowi najemcy „zasiedlą” galerię później niż planowano – w trzecim kwartale tego roku.

220 samochodów zaparkuje w nowo wybudowanej części galerii, a 190 na zewnątrz budynku. Łącznie Focus Mall oferuje klientom już ok. 900 miejsc postojowych. Na parking wjedziemy zarówno od ul. Wrocławskiej, jak i ulicy Sienkiewicza. W nawigacji pomogą kierowcom banery informacyjne. W połowie roku parking będzie jeszcze większy. Planowane otwarcie dwóch dodatkowych poziomów w nowej części galerii sprawi, że przybędzie jeszcze ok. 500 miejsc dla samochodów.

materiały Focus Mall
materiały Focus Mall

Warto przypomnieć, że w kwietniu 2019 r. oddano do użytku kryty parking, który jest dostępny w budynku dawnej Polskiej Wełny na skrzyżowaniu ulic Wrocławskiej i Sienkiewicza. Na dwóch poziomach zmieści się 360 aut.

Przez pandemię i ograniczenie działalności galerii handlowych dopiero w trzecim kwartale tego roku otworzą się lokale w nowej części Focus Mall. Po zmianach wrócą nie tylko sklepy, który zniknęły z galerii na czas rozbudowy. Szykują się debiuty marek nieobecnych jeszcze w Zielonej Górze.

Opłaty za korzystanie z nowych parkingów są identyczne jak w obecnej strefie postojowej w dawnym budynku Polskiej Wełny. Dwie pierwsze godziny są darmowe, za trzecią zapłacimy 2 zł, a każda kolejna godzina kosztuje 3 zł. Darmowe jest tylko 120 minut w ciągu doby, kolejne wjazdy sumują się.

 

materiały Focus Mall
materiały Focus Mall
(rk)-WZG