25-letni Rosjanin wzmacnia skład RM Solar Falubazu Zielona Góra na ostatniej prostej rundy zasadniczej sezonu 2020. Wiktor Kułakow ma szansę zadebiutować w naszym zespole już w najbliższą niedzielę w meczu w Gorzowie Wielkopolskim.

Przed nami ważne mecze w końcówce rundy zasadniczej, a my potrzebujemy punktów, aby zapewnić sobie jazdę w play-offach. Wzmocnienie drużyny takim zawodnikiem jak Wiktor Kułakow da nam większe pole manewru. Wierzę, że Rosjanin będzie w stanie pojechać na ekstraligowym poziomie i zdobędzie dla naszej drużyny ważne punkty. Oczywiście nie przekreślamy innych zawodników. To nie jest tak, że kogoś już teraz odstawiamy. Każdy ma szansę na występ w meczu ligowym. Ostateczna decyzja o składzie w meczu ligowym będzie podejmowana na podstawie wielu składników – powiedział kierownik naszej drużyny Tomasz Walczak.

Wiktor Kułakow to jeden liderów toruńskiego eWinner Apatora. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach zdobył 94 punkty, co jest drugim wynikiem w całym zespole. Ze średnią 2,550 punktu na bieg zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej wszystkich zawodników startujących na zapleczu PGE Ekstraligi. Tegoroczne wyniki Wiktora to nie przypadek. Już sezon 2019 był dla niego niezwykle udany. Jako zawodnik tarnowskiej Unii zdobył 168 punktów i zakończył sezon ze średnią 2,411 punktu na mecz, co było najlepszym wynikiem w całej pierwszej lidze.

Cieszę się, że już w tym roku będę miał okazję zaprezentować się w najlepszej żużlowej lidze świata. Mam nadzieję, że dobrymi występami w PGE Ekstralidze potwierdzę swoją wysoką formę, jaką prezentuję na pierwszoligowych torach. Nie mogę doczekać się debiutu w zielonogórskim zespole – powiedział nam Wiktor Kułakow.

Chłopakom tylko pomaga jazda w PGE Ekstralidze. Mogą się sprawdzić. Poza tym, że bracia Holderowie, Miedziak i Musielak jeżdżą, to teraz przyszła kolej na Wiktora Kułakowa. Myślę, że sobie spokojnie poradzi w ekstraligowych rozgrywkach. Ma bardzo profesjonalne podejście. Jest niezwykle ambitny, aż czasami za mocno. Jeszcze wiele lat startów przed nim i z pewnością wiele w żużlu może osiągnąć – powiedział Tomasz Bajerski, trener toruńskiej drużyny.

Kontrakt z Wiktorem Kułakowem jest poważnym wzmocnieniem zielonogórskiej drużyny, która nadal nie może być pewna awansu do fazy play-off. Przed RM Solar Falubazem trzy ważne i bardzo trudne pojedynki. Już w niedzielę nasza drużyna wybiera się do Gorzowa na mecz z Moje Bermudy Stalą Gorzów. Następnie do Zielonej Góry przyjedzie FOGO Unia Leszno, a na koniec rundy zasadniczej wybieramy się do Lublina.

Materiały Falubaz.com
Materiały Falubaz.com
(Materiały Falubaz.com)