Winobranie to nie tylko promocja tradycji winiarskich czy wydarzenia kulturalne. Towarzyszą mu również imprezy sportowe. W tym roku organizacja święta zbiegła się w czasie z Narodowym Dniem Tenisa. Zielona Góra jest jednym z dziesięciu miast, w którym odbywają się rozgrywki na kortach.

Studio Winobraniowe: Robert Jagiełowicz

Narodowy Dzień Tenisa w Miasto Zielona Góra, na kortach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra. Gościem Marcin Krzywicki jest Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR, partner deblowy Janusz Kubicki w meczu Zielona Góra – Gorzów Wlkp.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Sobota, 5 września 2020

Z okazji Narodowego Dnia Tenisa na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji można oglądać m.in. mecze VIP-ów. W szranki z politykami z Gorzowa Wielkopolskiego stanął prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki i Robert Jagiełowicz, dyrektor MOSiR-u.

fot. Piotr Jędzura ŁZ
To jest też takie połączenie, bo ja jestem praworęczny, prezydent jest leworęczny. Ja mam za zadanie trochę więcej biegać, aczkolwiek prezydentowi też dobrze wychodzi bieganie i zagrywanie ciężkich, takich specyficznych piłek. Myślę, że ma smykałkę. To jest też taka fajna forma odreagowania stresu –granie czy bieganie. Może mi się uda kiedyś namówić prezydenta i pojedziemy na Mistrzostwa Polski samorządowców. Myślę, że nie bylibyśmy tam bez szans – Robert Jagiełowicz.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

W obchodach Narodowego Dnia Tenisa w Zielonej Górze bierze także udział m.in. Martyna Kubka, reprezentantka Polski w tenisie ziemnym, wychowanka GKT Nafty Zielona Góra i poseł Waldemar Sługocki.

fot. Piotr Jędzura ŁZ

MK - Radio Index