Czy zielonogórska oświata poradziła sobie z pandemią koronawirusa? Jakie płyną wnioski jeśli chodzi o zielonogórskie placówki oświatowe w przyszłym roku? O tym dziś rozmawialiśmy z Wioletą Haręźlak.

Dyrektor Departamentu Edukacji i Spraw Społecznych w zielonogórskim urzędzie miasta była gościem w programie „Rozmowa na 96 FM”. Haręźlak stwierdziła, że pandemia nauczyła środowisko zupełnie innego podejścia do nauczania.

Mówię o nauczaniu zdalnym, hybrydowym. Musieliśmy się tego wszystkiego nauczyć w tych nowoczesnych technologiach. Początek to zaskoczenie i strach oraz niepewność – Wioleta Haręźlak.

Podczas zdalnego nauczania jedną z podstawowych spraw było zapewnienie odpowiedniego sprzętu zarówno nauczycielom jak i uczniom.

Chodzi o sprzęt, niezbędny, aby prowadzić zdalne nauczanie. Miasto zakupiło ponad dwa tysiące laptopów, które przekazało rodzinom najbardziej potrzebującym – Wioleta Haręźlak.

Haręźlak dodała, ze trudno dziś jednoznacznie ocenić, czy powrót najmłodszych do szkół planowany po 17 stycznia to dobry pomysł.

Maciej Noskowicz - Radio Index