Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził możliwość telefonicznej rezerwacji wizyt. Dotychczas możliwa była tylko elektroniczna rejestracja przez Portal Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Wizyty w Zielonej Górze można rezerwować pod numerem telefonu: 68 329 43 97. O zasadach korzystania mówi Agata Muchowska, rzecznik prasowy ZUS w Zielonej Górze.

Podczas rozmowy należy podać imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Trzeba także określić placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Na podany podczas rozmowy numer telefonu przyjdzie wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS – Agata Muchowska.

Nowe rozwiązanie ma zwiększyć bezpieczeństwo w dobie koronawirusa.

Wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego – zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę – Agata Muchowska.

Oczywiście z pracownikiem ZUS-u można także rozmawiać bez wychodzenia z domu. Spotkania on-line umawiany są na zasadzie e-wizyty.

MK - Radio Index