W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, a także dbając o ochronę zwierząt, Wodociągi Zielona Góra podjęły działania zabezpieczające kolektor ściekowy. Dlatego proszą by nie wykorzystywać drogi technologicznej przy kanale ściekowym jako promenady spacerowej.

Otwarty kanał ściekowy retencyjny doprowadzający ścieki do oczyszczalni w Łężycy jest unikatowym i przemyślanym rozwiązaniem w skali kraju, które zapewnia natlenianie ścieków zanim jeszcze dotrą na oczyszczalnię. To ułatwia ich dalszą obróbkę w skomplikowanym procesie oczyszczania.
Niestety obserwujemy, że mieszkańcy nagminnie spacerują tam całymi rodzinami, razem z dziećmi i psami, jeżdżą na rowerach i quadach. Podkreślamy, że ruch wzdłuż kanału jest niewskazany. Nie służy zdrowiu, a spacerowicze płoszą dzikie zwierzęta, które w panice wbiegają do kanału!

Zniesiony w ostatnim czasie zakaz wstępu do lasu uwidocznił problem. Szczególnie w czasie pandemii wyrażamy troskę o ludzkie zdrowie i środowisko. Pomóżcie nam! Nie angażujmy niepotrzebnie służb ratunkowych. Nie wdychajmy powietrza nad kanałem ściekowym. Przypominamy, że teren przy kanale został oznakowany (znakami zakazu wstępu i tablicami informacyjnymi) oraz ustawiono szlabany ograniczające wjazd. Zapewniamy, że to wszystko nie dzieje się bez powodu. Obiekt ten powinien być dostępny jedynie dla naszych służb w celu prac konserwacyjnych i porządkowych oraz służb leśnych czy ratowniczych. Prosimy też Państwa o pomoc w ochronie dzikiej zwierzyny, nie płoszmy jej na tamtym terenie!

Droga technologiczna przy kanale ściekowym to nie miejsce na spacer🚷.👉 W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo…

Opublikowany przez Wodociągi Zielona Góra Poniedziałek, 27 kwietnia 2020