Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy promuje nie tylko dobroczynność, ale i zdrowy styl życia. 28. Finał WOŚP będzie więc pełen atrakcji sportowych. A jeśli sport w Zielonej Górze, to m.in. ośrodek w Drzonkowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Co przygotowały obie instytucje?

– Ubogacamy program artystyczny – mówi Bogusław Sułkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. – Będą trzy występy Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca, zespoły artystyczne, to wszystko okraszone piękną muzyką. Mamy przygotowany sześciogodzinny, duży program, gdzie trudno się będzie nudzić. Będą pokazy taneczne, sportowe, również seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Będą licytacje, również catering – jedzenie, kawa, herbata, wszystko przygotowane przez panie z Drzonkowa i Raculi.

Ponadto w Drzonkowie będą otwarte inne obiekty sportowe. Za wrzut do orkiestrowej puszki skorzystamy na przykład z jazdy konnej, pływalni bądź groty solnej.

Podczas finału WOŚP w wielu miastach Polski odbywa się bieg „Policz się z cukrzycą”. Zielona Góra też w nim startuje. Za organizację zawodów odpowiada m.in. Radosław Brodzik.

fot. Igor Skrzyczewski UM

2 stycznia o godzinie 12:00 startuje 14. bieg „Policz się z cukrzycą”. – mówi R. Brodzik. – Jak zwykle w szczytnym celu – zbieramy na pompy insulinowe dla kobiet w ciąży, które niestety potrzebują takiego wsparcia ze względu na swój stan zdrowia. Jak zwykle zielonogórzanie wspaniale się skrzyknęli. Jak zwykle mamy ogromne wsparcie naszych dobrych zielonogórskich serc. Mamy wspaniałe koszulki o pięknym, pomarańczowym kolorze, dla każdego przepiękny medal, słodziutki poczęstunek. I przede wszystkim również mamy miasteczko zdrowia. Tam będzie można rozmawiać o cukrzycy, zasięgnąć porad lekarzy – dodaje.

Bieg „Policz się z cukrzycą” kolejny raz wystartuje spod hali tenisowej. Tym razem biegacze ruszą w stronę stadionu lekkoatletycznego. Poza tym w Centrum Rekreacyjno-Sportowym kilometry na rowerach wykręcą uczestnicy maratonu indoor cycling. Swój udział zapowiedział już Andrzej Huszcza.

                               Aleksandra Pietruszewska WZielonej.pl