Epidemia koronawirusa mocno uderzyła w gospodarkę, wiele zielonogórskich firm znalazło się w trudnej sytuacji. Niektóre utraciły płynność finansową. Miasto Zielona Góra im pomoże. Do akcji włączają się też media. Tygodnik “Łącznik Zielonogórski” opublikuje darmowe ogłoszenia przedsiębiorców, a w Radiu Index pojawią się spoty reklamowe za złotówkę!

Tego w „Łączniku” jeszcze nie było! Redakcja chce wesprzeć lokalny rynek, dlatego otworzy swoje łamy na bezpłatne ogłoszenia publikowane przez zielonogórskich przedsiębiorców. Ma to pomóc w walce ze skutkami ekonomicznymi pandemii koronawirusa.

Na program wspierania lokalnych przedsiębiorców, dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa, miasto planuje przeznaczyć ok. 30 mln zł. Wsparcie to m.in. przesuwanie płatności podatków, rozkładanie ich na raty lub w uzasadnionych przypadkach umarzanie zaległości. Niektóre płatności zawieszono. Wszystko po to, by chronić zielonogórskie firmy i miejsca pracy.
– Kiedyś pisałem o przedsiębiorcy, który się przebranżowił i szukał zleceń. Wtedy radny Zbigniew Binek wyszedł z inicjatywą, by umożliwić takim osobom i firmom dawanie bezpłatnych ogłoszeń w „Łączniku”. Robimy to – mówi prezydent Janusz Kubicki. – Możemy sami sobie pomóc nawzajem. Ja szukam malarza, ogrodnika, mechanika a oni szukają zleceń.
– Zależy nam szczególnie na lokalnej gospodarce i kojarzeniu zielonogórskich przedsiębiorców. Przecież są ludzie i firmy, które mają pieniądze, prowadzą inwestycję i planują kupno towarów i usług. Jeżeli to możliwe, powinniśmy takie zamówienia realizować w Zielonej Górze, bo wtedy nasze miasto mniej odczuje skutki zapaści – tłumaczy radny Binek. – Zachęcam do współpracy przedsiębiorców poszukujących pracowników. Takie ogłoszenia również będziemy publikować.

DAJ OGŁOSZENIE
Ogłoszenia będą przyjmowane przez urząd miasta w ramach akcji „Koronapomoc”. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odrzucania ogłoszeń nie spełniających wymogów akcji. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń.
* Ogłoszenie drobne (tylko tekst) może zawierać do 400 znaków. Powinny się w nim znajdować dane kontaktowe ogłaszającego.
* Ogłoszenia graficzne. Przyjmowane są jedynie gotowe ogłoszenia o wymiarach 126 x 80,1 mm, (126 mm – szerokość, 80,1 mm – wysokość) w rozszerzeniu JPG, tif, 400 dpi
Treść należy przesyłać e-mailem na adres:
biznespomoc@um.zielona-gora.pl

Radio Index pomaga przedsiębiorcom w czasach koronakryzysu!
Wszyscy widzimy, z jakimi trudnościami zmagają się lokalne firmy w dobie epidemii. Czy można z tym coś zrobić? Oczywiście! Niech klienci dowiedzą się, że ich ulubiona restauracja, firma oferująca usługi lub punkt sprzedaży – wciąż działają i zachęcają do skorzystania z ich oferty.

W ramach akcji „#Wspieramy Lokalny Biznes” Radio Index i portal informacyjny wZielonej.pl proponują różne formy promocji.

Spot reklamowy, emitowany na antenie 96FM można wykupić za symboliczną złotówkę.

„Dla tych, którzy wolą reklamować się za pomocą wideo, oferujemy bezpłatną publikację filmu promocyjnego (przygotowanego przez firmę) na naszych kanałach w mediach społecznościowych.” – mówi Marcin Grzegorski, redaktor naczelny.

Na artykuły sponsorowane, opisujące zakres usług i ofertę przedsiębiorstwa – również przygotowane przez zleceniodawcę – przygotowaliśmy 90-procentowy rabat.
Oferta dotyczy firm z terenu Zielonej Góry i województwa lubuskiego.

Więcej informacji o akcji #WspieramyLokalnyBiznes pod nr. tel. 606 288 633 lub marketing@index.zgora.pl

rk - WZG