Fot. Marcin Krzywicki Maciej Dudek dotychczas strzegł tylko bramki. Teraz będzie odpowiadał za całą drużynę.

Nowy trener, nowa drużyna i nowa liga. PKM Zachód Persa AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego niebawem rozpocznie zmagania w II lidze futsalistów.

Za wyniki zielonogórzan będzie odpowiadał Maciej Dudek, który na stanowisku zastąpił Macieja Góreckiego. Dotychczas strzegł bramki akademików, teraz będzie grającym trenerem. Pierwszy sukces już osiągnął. Jego zespół pewnie wygrał zmagania wojewódzkie w ramach Pucharu Polski. W ostatnią sobotę, na turnieju w Krośnie Odrzańskim akademicy nie dali szans ani gospodarzom, ani Iskrze Małomice. Miejscowy OSiR pokonali 7:1, zaś Iskrę rozgromili 12:0. W 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym należy się spodziewać ekipy z większym potencjałem, ale jeszcze nie z ekstraklasy.

Zielonogórzanie nie mogą się już doczekać startu rozgrywek. Właściwie sami zadbali o to, by mieli gdzie grać. Po tym, jak przeszło rok temu wycofali się z I ligi, występowali w II lidze dolnośląskiej. W tym sezonie futsalu tam nie będzie. Akademikom nie udało się też dostać do II ligi wielkopolskiej. Zagrają więc w… II lidze lubuskiej, którą sami zainicjowali. Oprócz AZS-u wystąpi tam Drzonkowianka PKM Zachód Racula, Paolo Gorzów i przechwycony z Dolnego Śląska Madness Chocianów. – Podziękowania dla naszego dyrektora, Marka Lemańskiego, który walczył o to, żeby ta liga w ogóle wystartowała – mówi M. Dudek, który swój zespół określa mianem połączenia rutyny z młodością. – Na razie to fajnie wygląda – dodaje.

Pierwszy mecz o ligowe punkty zielonogórzanie rozegrają 15 grudnia w Gorzowie z Paolo.

(mk)