Do Bożego Narodzenia zostało już niewiele czasu. Pomimo pandemii koronawirusa miasto Zielona Góra chce, aby mieszkańcy poczuli magię tych świąt. Przed ogrodem botanicznym pojawiły się wyjątkowe iluminacje świąteczne. Można też wysłać list do Świętego Mikołaja.

Zielonogórzanie spacerujący przy ulicy Botanicznej mogą się pozytywnie zdziwić. Przed ogrodem zrobiło się magicznie nie tylko za sprawę choinki, ale i świątecznych figur. – Czasy są teraz bardzo trudne, dlatego zależy nam na tym, aby zielonogórzanie spędzili święta w swoim mieście w radosnej, rodzinnej atmosferze – mówi Paweł Wysocki, opiekun ogrodu z ramienia Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej. – Te renifery i niedźwiadki polarne z pewnością sprawią, że choć na chwilę zapomnimy o pandemii.

Brak opisu.

Na tym jednak nie koniec niespodzianek! Przy ogrodowym bistro stanęła magiczna skrzynka, możemy do niej wrzucić listy do Świętego Mikołaja lub jak kto woli Gwiazdora. – Dzieciaki piszą listy do Świętego, a rodzice nie bardzo wiedzą, co mają z nimi zrobić – śmieje się P. Wysocki. – Dzięki tej skrzynce, będzie można im przy okazji opowiedzieć jakąś historię, wystarczy uruchomić wyobraźnię.

(rk)-WZG