Co słychać w Falubazie u progu, jakkolwiek to brzmi w drugiej połowie maja, nowego sezonu? O tym mówił w Rozmowie na 96 FM Piotr Żyto.

– Czekamy już dosyć długo, żeby w końcu ruszyć – powiedział na naszej antenie szkoleniowiec Falubazu.

“29 maja mamy zaplanowane treningi. Tor już przygotowaliśmy, czekamy na zgodę i będziemy mogli jeździć. Odpalają się motocykle w parkingu. Jakieś regulacje są tam wykonywane i silniki, które wsadzane są do ram, muszą być odpalone” – Piotyr Żyto.

Dobiega końca dwutygodniowa kwarantanna dla żużlowców zagranicznych. Potem wszyscy zaangażowani w projekt pod nazwą „PGE Ekstraliga 2020” zostaną poddani testom na obecność koronawirusa.

“Lindbaeck i Kvech mieszkają w ośrodku w Kołatce, tam jest woda, dużo zieleni i świeżego powietrza. Oni są bez mechaników. Vaculik i Jepsen Jensen przyjechali z mechanikami, więc na pewno jest im raźniej. To ciężki okres dla nich i dla nas wszystkich. Czekamy na te badania, które będziemy mieli 25 maja” – Piotyr Żyto.
Po dwóch dobach powinny być wyniki i wtedy okaże się, czy wszyscy będą mogli rozpocząć treningi. Regulamin zakłada pierwsze jazdy 29 maja. PGE Ekstraliga ma wystartować dwa tygodnie później.

Rozmowa na 96FM: Piotr Żyto

Jak wygląda okres kwarantanny u żuzlowców Falubaz Zielona Góra? Kiedy pierwsze treningi? M.in.o tym w "Rozmowie na 96FM". Naszym gościem był maneger zielonogórskiej drużyny Piotr Żyto.

Opublikowany przez Radio Index 96 fm Wtorek, 19 maja 2020

MK - Radio Index