Kierowcy, korzystający ze Strefy Płatnego Parkowania w Zielonej Górze, coraz chętniej używają mobilnych aplikacji do opłacania parkowania. Od początku lutego 2020 r. w Strefie Płatnego Parkowania usługę wnoszenia opłat za parkowanie wdrożyło dwóch nowych operatorów: ePARK oraz mPay.

Łącznie z moBiletem, który działa w Zielonej Górze od 2016 r. kierowcy mogą wybrać dowolnego, z pośród trzech operatorów płatności mobilnych za parkowanie.

Ze swoimi smartfonami prawie wcale się nie rozstajemy, możemy równie dobrze wykorzystać je do wykonywania codziennych obowiązków. Wystarczy kilka kliknięć, aby zapomnieć o klasycznych parkomatach i używać swojego własnego w telefonie.

Jeśli parkowanie w płatnej strefie kojarzy się z gorączkowym rozglądaniem się za parkomatem, nerwowo odliczanymi drobnymi i zastanawianiem się nad planowanym czasem postoju, warto to zmienić. Wystarczy pobrać aplikację na swój telefon i z dowolnego miejsca płacić za parking.

Wybraną aplikację pobieramy ze sklepu Google Play lub App Store. Można je bezpłatnie pobrać również ze strony operatora płatności:

moBilet – www.m.mobilet.pl

ePark - www.zaeparkuj.pl

mPay – www.app.mpay.pl 

 

Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy podać adres e-mail i numer telefonu. Nadaj też kod PIN tak, aby nikt nie korzystał z aplikacji bez Twojej wiedzy. Następnie podepnij kartę płatniczą, z której będą pobierane płatności po zakończeniu parkowania. Wprowadzasz tylko sam numer karty, bez danych osobowych, co gwarantuje Ci bezpieczeństwo transakcji. Przedpłata lub cykliczne doładowywanie konta w aplikacji nie jest wymagane.

W aplikacji można kupić bilet czasowy, taki jak w tradycyjnym parkomacie albo skorzystać z funkcji „START / STOP” lub „ROZPOCZNIJ / ZAKOŃCZ”, w zależności od aplikacji, dzięki której płacisz dokładnie za taki czas, w jakim parkowałeś.

Aplikacje to połączenie zysku czasu i komfortu płatności za bilet parkingowy. Systemy bardzo dobrze się sprawdzają, a kierowcy nie muszą ani tracić czasu na poszukiwanie parkomatu Nie trzeba kupować parkingu na określony czas, tylko sami decydujemy, kiedy kończymy postój i płacimy za rzeczywisty czas parkowania.

Kierowcy, korzystający z aplikacji mobilnych w Strefie Płatnego Parkowania w Zielonej Górze, nie muszą martwić się o specjalne oznakowanie samochodu. Nie ma obowiązkowej naklejki, informującej o płatności przez telefon. Kontrolerzy wpisując numer rejestracyjny pojazdu na swoich terminalach, widzą, czy dany samochód jest zaparkowany poprzez aplikację, czy też ma wykupiony bilet w parkomacie.

Ponadto z aplikacji moBilet oraz mPay można korzystać w autobusach komunikacji miejskiej MZK.