Kto zamiast stać w korkach, woli pomykać przez miasto na dwóch kółkach, z pewnością już przebiera z niecierpliwości nogami! W niedzielę, 1 marca rusza nowy sezon roweru miejskiego.

Wszystko jest już niemal gotowe. Pozostało jedynie rozwieźć rowery na stacje i… będzie można ruszać w drogę! Choć jednoślady pojawią się w punktach wcześniej, będzie je można wypożyczyć dopiero po północy z 29 lutego na 1 marca.

– Podczas przerwy sezonowej wszystkie jednoślady przeszły przegląd techniczny oraz dokonano niezbędnych napraw i wymiany uszkodzonych elementów. Wrócą na ulice w dobrym stanie – informuje firma Nextbike Polska.

W Zielonej Górze będziemy mieli do dyspozycji 400 rowerów na 40 stacjach. Na rowerach miejskich będziemy mogli śmigać przez dziewięć miesięcy – do końca listopada.

Rowery będą dostępne dla każdego zarejestrowanego użytkownika. Założone w poprzednich sezonach konta użytkowników cały czas są ważne. Osoby, które po raz pierwszy będą chciały skorzystać z roweru miejskiego mogą zarejestrować się korzystając ze strony internetowej systemu lub aplikacji mobilnej. Warto zapoznać się z zapisami regulaminu.

Pamiętajmy, żeby wypożyczyć rower, na koncie w systemie trzeba mieć co najmniej 10 złotych. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Po ich przekroczeniu opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem (2 zł – od 21 do 60 minuty, 4 zł – druga i każda kolejna godzina).

Podobnie jak w zeszłym roku, rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike, terminala na stacji (wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami) lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Zielonogórska infolinia jest dostępna całodobowo – nr tel. 48 68 422 84 44. Informacje znajdziemy także na stronie internetowej www.zielonogorskirowermiejski.pl (jest tu m.in. regulamin, mapa stacji, cennik, wysokość kar).

(dsp)