Matej Žagar (na zdj.) i Max Fricke – to nowi żużlowcy RM Solar Falubazu Zielona Góra. Słoweńca i Australijczyka zobaczymy w barwach zielonogórskiej drużyny w sezonie 2021.

O tych transferach w światku żużlowym było głośno już od jakiegoś czasu. Dziś zielonogórski klub ogłosił te transfery podczas konferencji prasowej. Žagar był w minionym sezonie czołowym żużlowcem Motoru Lublin. Słoweniec miał dziewiątą średnia w lidze, – Chcę być jednym z liderów tej drużyny. Ważna dla mnie jest współpraca, atmosfera w ekipie i skuteczna jazda w barwach Zielonej Góry. Ten klub ma charyzmę i zawsze jak przegrywaliśmy z Falubazem wszyscy mówili, że tak jest, że Falubaz to magia. Teraz zostałem w tę magię wkręcony i nie mogę się doczekać – mówił Žagar na konferencji prasowej.

Z kolei Fricke reprezentował barwy Betardu Sparty Wrocław.  – Wiele dobrego słyszałem o klubie z Zielonej Góry. Mam nadzieję, że będę mógł tutaj rozwijać swój talent, żużlową pasję i zrobić z drużyną sporo pozytywnego zamieszania w PGE Ekstralidze – mówił Fricke. Z żużlowcem Falubaz podpisał dwuletni kontrakt.

W zespole pozostają Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Mateusz Tonder, Damian Pawliczak i Czech Jan Kvech. Do 2022 roku przedłużono umowę z trenerem Piotrem Żyto. Z drużyny wcześniej odeszli: Martin Vaculik, Michael Jepsen Jensen, Antonio Lindbaeck i Norbert Krakowiak.

Jutro (tj. w piątek)  o 9.30 w “Rozmowie na 96 FM” gościć będziemy prezesa zielonogórskiego klubu – Wojciecha Domagałę. 

Maciej Noskowicz - Radio Index