Zielonogórscy architekci przygotowali 4 koncepcje zagospodarowania kąpieliska w Ochli. Mieszkańcy poprzez głosowanie zdecydują jak będzie ono wyglądać. Głosować można do piątku 10 lipca. Zachęcamy do wzięcia w głosowaniu – to ostatnie godziny by decydować o kąpielisku !!!

Nowe kąpielisko Ochla2022

Miasto planuje rewitalizację kąpieliska w Ochli. Od 19 czerwca do 10 lipca mieszkańcy w głosowaniu wybiorą ostateczną koncepcję zagospodarowania obiektu. Dzisiaj (18.06) radni klubu Zielona Razem: Andrzej Bocheński, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz, pomysłodawcy inwestycji, mówili o czterech koncepcjach rozbudowy kąpieliska.

Opublikowany przez Wiadomości Zielona Góra Czwartek, 18 czerwca 2020

Przypominamy, że temat kąpieliska w Ochli wzbudza wiele emocji. Zielonogórzanie korzystają z niego latem, podczas upalnych dni, jednak miejsce to wymaga rewitalizacji. Pomysłodawcami inwestycji są radni klubu Zielona Razem: Andrzej Bocheński, Paweł Wysocki i Grzegorz Hryniewicz. Inicjatywę popiera prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Do magistratu wpłynęły 4 koncepcje zagospodarowania tego terenu przygotowane przez zielonogórskie biura architektoniczne. Wszystkie koncepcje powstały na podstawie sugestii mieszkańców.

JAK GŁOSOWAĆ?

1 Można głosować na jedną koncepcję rewitalizacji zalewu i na sześć szczegółowych elementów zagospodarowania (spośród 24 wybranych propozycji).

2 Plebiscyt trwa od 19 czerwca do 10 lipca 2020 r.

3 Są trzy możliwości głosowania:

  1. a) bezpośrednio przy wystawie ustawionej na deptaku, w pobliżu ratusza; tutaj ustawiona jest urna, przy której znajdują się karty do głosowania.
  2. b) internetowo, poprzez stronę www.ochla2022.pl
  3. korespondencyjnie – kupon zamieszczony w „Łączniku Zielonogórskim”  można wysłać na adres redakcji: „Łącznik Zielonogórski”, al. Niepodległości 13, 65-048 Zielona Góra.

Szczegóły na stronie ochla2022.pl

dg - WZG