– Samorządowy świat w województwie lubuskim stanął na głowie – napisał na Facebooku Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.  – Mega regionalna (wojewódzka) inwestycja (idealnie wpisująca się w ideę Lubuskiego Trójmiasta) budowy ścieżki rowerowej z Otynia do Zatonia, (łączącej system wielu kilometrów zielonogórskich i nowosolskich ścieżek) stanęła pod wielkim znakiem zapytania.

Prezydent J. Milewski przypomniał, że burmistrz Otynia Barbara Wróblewska zebrała w tej sprawie ponad 1000 podpisów swoich mieszkańców, popierających budowę ścieżki. Zbudowano też partnerskie porozumienie, tak merytoryczne jak i finansowe między powiatem nowosolskim, Miastem Zielona Góra, Miastem Otyń i Miastem Nowa Sól. Wniosek o budowę ścieżki wsparli też radni sejmiku województwa lubuskiego.

– Pomimo wykonania ogromu samorządowej pracy, rozpoczęciu prac nad programem funkcjonalno-użytkowym dla tego zadania, wielokrotnych, samorządowych rozmów w tej sprawie zarząd województwa odmówił dofinansowania tej inwestycji ze środków unijnych w ramach rozszerzenia zakresu rzeczowego naszego partnerskiego projektu „Kolej na rower” .- poinformował prezydent Nowej Soli. – Negatywna odpowiedź przyszła na wniosek naszej nowosolskiej radnej Beaty Kulczyckiej.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jako wieloletni samorządowiec, patrząc na tę sprawę tylko i wyłącznie z samorządowego punktu widzenia, nie rozumiem tej decyzji. Jednak jako niepoprawny samorządowy optymista i zwolennik merytorycznego rozpatrywania spraw bardzo liczę na refleksję członków zarządu – naszych lubuskich samorządowców. Będziemy w dalszym ciągu wspólnie z naszą radną i partnerami o to zabiegać. Naprawdę warto to zrobić w interesie lubuskich rowerzystów oraz mieszkańców lubuskich miast i gmin. Bardzo jestem ciekawy Państwa opinii na ten temat – kończy Jacek Milewski.

Samorządowy świat w Województwie Lubuskim stanął na głowie. Mega regionalna (wojewódzka) inwestycja (idealnie wpisująca…

Opublikowany przez Jacka Milewskiego Prezydenta Miastę Nowę Sól Środa, 27 maja 2020

Do sprawy odniósł się także prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki:

Zdjęcie profilowe Janusza Kubickiego, Obraz może zawierać: Janusz Kubicki, uśmiecha się, okulary, na zewnątrz i zbliżenieKochani. Pamiętacie jak pisałem o ścieżce rowerowej z Zatonia do Otynia. Ten odcinek to dziura jaka jest pomiędzy naszymi ścieżkami a systemem ścieżek nowosolskich. Chcemy aby to połączenie zostało wykonane. Wtedy całość to już dziesiątki kilometrów do śmigania rowerem. Nad jezioro będzie można pojechać na dwóch kółkach i to bezpiecznie całą rodziną…

I pyta: Jak myślcie warto walczyć o tą ścieżkę?

Zapraszamy do dyskusji na profilu prezydenta:

Kochani. Pamiętacie jak pisałem o ścieżce rowerowej z Zatonia do Otynia. Ten odcinek to dziura jaka jest pomiędzy…

Opublikowany przez Janusza Kubickiego Czwartek, 28 maja 2020

(rk)-WZG