Zielonogórscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 4 osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków, a jeden z nich odpowie za posiadanie znacznej ilości tych substancji.

Zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową od wielu lat prowadzą skuteczne działania zwalczając i ograniczając przestępczość narkotykową. To dzięki ich działaniom co roku eliminowanych jest z rynku nawet kilka kilogramów, a osoby odpowiedzialne za ten przestępczy proceder trafiają przed oblicze wymiaru sprawiedliwości i ponoszą zasłużoną karę. Czasami podczas prowadzonych działań jednocześnie zatrzymywanych jest nawet kilka osób.

Tak było kilka dni temu, kiedy to zielonogórscy policjanci weszli do mieszkania na jednym z osiedli i zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków w postaci marihuany oraz amfetaminy, a także wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie prawie 6500 złotych. Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 7500 złotych. W tej sprawie zarzuty przedstawiono czterem osobom. Trzy z nich odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a jedna za posiadanie znacznych ilości tych substancji, za co grozi nawet 10 lat więzienia. Dodatkowo jeden z zatrzymanych mężczyzn był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

podinspektor Małgorzata Stanisławska - Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze