Serdecznie dziękuję Dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji oraz policjantom Zespołu Wywiadowczego z Wydziału Sztab Policji KMP w Zielonej Górze za zatrzymanie na gorącym uczynku osób, które korzystały z rowerów miejskich bez ich wcześniejszego, legalnego wypożyczenia – napisał na facebooku radny Robert Górski (Zielona Razem).

Zdjęcie profilowe Roberta Górskiego, Obraz może zawierać: 1 osobaSerdecznie dziękuję Dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji oraz policjantom Zespołu Wywiadowczego z Wydziału Sztab Policji KMP w Zielonej Górze za zatrzymanie na gorącym uczynku osób, które korzystały z rowerów miejskich bez ich wcześniejszego, legalnego wypożyczenia.

Nieletni sprawcy przywłaszczenia tłumaczyli się, że rowery znaleźli i chcieli je oddać do stacji wypożyczeń ZRM. Niestety było inaczej. Najpierw minęli stację Zielona Strzała/Krośnieńska, następnie kręcili się bez celu po Osiedlu Łużyckim, porzucili jeden z rowerów pod piekarnią przy ul. Rydza-Śmigłego, wrócili w okolicę stacji ZS/Krośnieńska i udali się na Osiedle Słoneczne, na którym zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców.

Korzystanie bez uprawnień, niszczenie i porzucanie rowerów miejskich poza stacjami to plaga. Pewnie widzieliście już zdjęcia rowerów na drzewach, dachach czy w kanałach ściekowych.

Cieszę się, że policjanci reagują i próbują ograniczyć cwaniactwo, złodziejstwo i wandalizm w naszym mieście .

Serdecznie dziękuję Dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji oraz policjantom Zespołu Wywiadowczego z Wydziału Sztab Policji…

Opublikowany przez Roberta Górskiego Poniedziałek, 28 września 2020

materiały: facebook Robert Górski