Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który miał ponad pół kilograma narkotyków o czarnorynkowej wartości prawie 20 tys. zł. Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 34-latka.

Zielonogórscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową w wyniku działań operacyjnych ustalili, że na jednej z ulic w centrum miasta mieszka 34-letni mężczyzna, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Aby jak najszybciej wyeliminować z rynku tak dużą ilość narkotyków, funkcjonariusze podjęli działania, żeby 34-latka zatrzymać.

W poniedziałek /10.08/ wieczorem policjanci zwalczający przestępczość narkotykową wspólnie z funkcjonariuszami Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego  zatrzymali wytypowanego mężczyznę w pobliżu jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli prawie 450 gramów amfetaminy i prawie 100 gramów marihuany, ponadto także tabletki ecstasy oraz metamfetaminę.

Zatrzymany to 34-latek, znany policjantom i wcześniej notowany m.in. za przestępstwa narkotykowe. W sumie w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 0,5 kg narkotyków, wagę elektroniczną oraz pieniądze w kwocie 4 tys. zł.

 

34-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych,  usiłowania wprowadzania tych substancji do obrotu, a także kierowania pojazdem mechanicznym pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Prokuratury Rejonowej wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu 34-latka na 3 miesiące. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie.

materiały: KMP Zielona Góra