“Pożyczony czas” to wspólna akcja, Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, Stowarzyszenia Nasze Zatonie i Visit Zielona Góra. W czasie ogólnoświatowej pandemii dla wielu z nas zwolnił, a dla niektórych wręcz zatrzymał się czas. Zwolniliśmy i spróbujmy teraz zdać relacje z tego „pożyczonego od losu czasu”.

Organizatorom akcji zleży aby pokazać nasze życie w okresie kwarantanny przez pryzmat spisanych wspomnień, zdjęć, utworów, obrazów, itp. Wszystkie materiały zostaną pokazane na wystawie, a potem część z nich trafi do kapsuły czasu, w replice sarkofagu jaki powstaje w zatońskim parku.

Zbiórka eksponatów ma charakter otwarty, mogą brać w niej udział mieszkańcy Zielonej Góry (Nowego i Starego Miasta), bez względu na wiek. Zbierane są jedynie prace, które wykonane zostały w czasie pandemii. Prace muszą być opatrzone stopką z danymi autora (imię nazwisko, wiek, telefon lub mail kontaktowy).

Organizatorzy akcji czekają na:

– prace literackie ( listy, wiersze, limeryki, opowiadania – treść musi zmieścić się na formacie A4)

– prace malarskie (obrazy wykonane różnorodną technika jednak nie większe aniżeli format A4)

– fotografie ( max format A4)

– inne wytwory czasu pandemii  nagrania piosenek, filmy, rękodzieło itp.

Opisane prace należy składać w kopertach, w Visit Zielona Góra ul. Stary Rynek 1 w dniach od 15 czerwca do 15 lipca w godzinach 9-17.

Szczegóły akcji i regulamin: >>> TUTAJ <<<

dg - WZG